John Williams i Philippe Sarde, czyli spotkanie z mistrzami

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" - spotkanie z mistrzami i ich twórczością. Posłuchaliśmy nowego albumu z filmową muzyką Johna Williamsa oraz świętowaliśmy 50-lecie działalności artystycznej Philippe'a Sarde'a.
John Williams
John WilliamsFoto: Shutterstock/Featureflash Photo Agency

Pierwsza okazja to niedawno wydany album z muzyką Johna Williamsa do filmu Stevena Spielberga "Fabelmanowie". Ile znakomitej muzyki filmowej wyszło spod pióra Williamsa, jaka jej część jest związana z filmami Stevena Spielberga - o tym miłośnikom muzyki filmowej przypominać nie trzeba. Tym bardziej więc posłuchaliśmy ścieżki dźwiękowej będącej najnowszym efektem ich współpracy, który - jak niesie wieść - sięga najwyższych poziomów.

Okazja druga to 50-lecie działalności artystycznej, które w tym roku świętuje mistrz z Francji, Philippe Sarde. Sięgnęliśmy po 6-płytowy zestaw "Anthologie de musiques de films. 50 ans de cinéma" z wyborem muzyki (ze 100 filmów!) tego znakomitego kompozytora, w przypadku którego 1 Oscar i 1 Cezar wydają się nagrodą niewspółmierną! Było czego słuchać.

Obok dwóch zasadniczych tematów audycji udało się zmieścić stałe kąciki "W starym kadrze", "Kącik ukraiński". Pojawiło się coś jeszcze.


Posłuchaj
60:41 2022_11_13 11_30_06_Dwojka_Muzyka_w_kadrze.mp3 John Williams i Philippe Sarde, czyli spotkanie z mistrzami (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 13.11.2022

Godzina emisji: 11.30

mo

Czytaj także

Wspominamy twórców muzyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 12:32
W "Muzyce w kadrze" - tuż przed dniem Wszystkich Świętych - wspominaliśmy artystów, którzy odeszli w minionym roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska jesień w muzyce filmowej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2022 15:00
Tym razem w "Muzyce w kadrze" - polska jesień filmowa, czyli nowości od polskich kompozytorów. 
rozwiń zwiń