Filmowe kwartety smyczkowe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 12:30
Muzyka filmowa kojarzy się z wielką orkiestrą, potęgą brzmienia, mnogością barw instrumentów. A przecież bywa odwrotnie - muzyka filmowa może być kameralna. I taki też był program najbliższej "Muzyki w kadrze" w pierwszej części audycji.
W audycji pojawi się m.in. muzyka filmowa na kwartet smyczkowy
W audycji pojawi się m.in. muzyka filmowa na kwartet smyczkowyFoto: SirChopin/Shutterstock

Słuchaliśmy zatem muzyki filmowej na kwartet smyczkowy. Zabrzmiały filmowe kompozycje między innymi Nathana Johnsona, Philipa Glassa czy Clinta Mansella. Nie zabrakło też oczywiście słynnego Kronos Quartet.

Natomiast w drugiej części audycji pojawiła się m.in. muzyka Hildur Gudnadottir do filmu "Woman Talking" oraz Bryce Dessner & Alejandro G. Iñárritu i ich muzyka do filmu "Bardo".

Nie zabrakło stałego kącika ukraińskiego ani cyklu "W starym kadrze" z muzyką z filmów z roku 1937 na 85-lecie Programu 2 Polskiego Radia.


Posłuchaj
60:02 2022_12_11 11_29_57_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Filmowe kwartety smyczkowe (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać. Omijamy w niej rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów.

Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 11.12.2022

Godzina emisji: 11.30

pg

Czytaj także

Reksio i inni, czyli muzyka ze Studia Filmów Rysunkowych. Spotkanie z Michałem Wilczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 12:41
W audycji "Muzyka w kadrze" rozmawialiśmy o muzyce ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Naszym gościem był Michał Wilczyński z wytwórni GAD Records.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wydanie magazynowe, czyli nowości w muzyce filmowej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 12:30
Tym razem w cyklu "Muzyka w kadrze" zaprosiliśmy słuchaczy na wydanie magazynowe.
rozwiń zwiń