Muzyka w noworocznym kadrze

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2023 16:15
Mariusz Gradowski zaprosił na specjalne, noworoczne wydanie "Muzyki w kadrze". Nowy Rok - dzień szczególny, niby jest już to oczekiwane "nowe", a przecież jeszcze w większości przeżywa się to, co "stare", co działo się w roku zakończonym ledwie chwilę temu... 
Mariusz Gradowski
Mariusz Gradowski Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Ale jest już ta ciekawość przyszłości! I tak, między starym a nowym, toczyła się specjalna, noworoczna audycja: wróciliśmy w niej do ważnych (dla Autora i dla Słuchaczy, których propozycje jak zawsze bierzemy pod uwagę) utworów i ścieżek filmowych z 2022 roku.

Zastanowiliśmy się nad tym, co szykuje dla nas muzyczno-filmowego rok 2023 (pierwsze single i pierwsze nominacje do ważnych nagród filmowych już są). Wszystko w nastroju chyba raczej niespiesznym i niezbyt wystrzałowym, bardziej moderato a piacere niż presto vivace. W sam raz na pierwszy dzień po Sylwestrze.

Mariusz Gradowski

***

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać. Omijamy w niej rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów.

Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

Posłuchaj
116:43 2023_01_01 14_00_02_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka w noworocznym kadrze (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 1.01.2022

Godzina emisji: 14.00

mo

Czytaj także

Wspominamy twórców muzyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2022 12:32
W "Muzyce w kadrze" - tuż przed dniem Wszystkich Świętych - wspominaliśmy artystów, którzy odeszli w minionym roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reksio i inni, czyli muzyka ze Studia Filmów Rysunkowych. Spotkanie z Michałem Wilczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 12:41
W audycji "Muzyka w kadrze" rozmawialiśmy o muzyce ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Naszym gościem był Michał Wilczyński z wytwórni GAD Records.
rozwiń zwiń