Przed powrotem Indiany Jonesa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" - powrót Indiany Jonesa, czyli singiel z nowym utworem Johna Williamsa do filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" z udziałem samej Anne-Sophie Mutter.
Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"Foto: mat prasowe

To była dobra okazja, aby przypomnieć sobie muzyczne tropy z wcześniejszych odsłon tej popularnej serii. Co poza tym? W kontraście - nowa muzyka Jocelyn Pook do filmu "Tin & Tina" (momenty grozy jak w "Oczach szeroko zamkniętych" Kubricka).

Pojawiła się też muzyka Alexandre'a Desplata do filmu "Asteroid City" Wesa Andersona. Desplat znów zaskakuje, jest bardzo minimalistycznie (jak taka oszczędność brzmi w radiu?), ale jednocześnie kreatywnie, barwnie, ciekawie!

Jak zwykle, parę asów zostawiliśmy w sekrecie...


Posłuchaj
57:49 2023_06_25 11_30_44_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Przed powrotem Indiany Jonesa (Muzyka w kadrze/Dwójka)

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 25.06.2023

Godz. emisji: 11.30

pg

Czytaj także

Nowa muzyka Johna Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 12:30
Twórczości Johna Williamsa, amerykańskiego autora muzyki koncertowej oraz filmowej, a także dyrygenta i pianisty, nie trzeba przedstawiać. Jego muzyka brzmi w "Gwiezdnych wojnach", "Szczękach", "Parku Jurajskim" i ponad stu innych obrazach. John Williams – jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii kina ma 90 lat i niezmiennie porusza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

John Williams i Philippe Sarde, czyli spotkanie z mistrzami

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" - spotkanie z mistrzami i ich twórczością. Posłuchaliśmy nowego albumu z filmową muzyką Johna Williamsa oraz świętowaliśmy 50-lecie działalności artystycznej Philippe'a Sarde'a.
rozwiń zwiń