Polskie Radio
Section05
Indiana Jones

"Indiana Jones i artefakt przeznaczenia": Harrison Ford powraca jako słynny archeolog

Premierą tygodnia, wyczekiwaną od dawna i zapowiadaną, jest "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" - amerykański film akcji z kultowym bohaterem, w znanej i lubianej konwencji. Pomysł na kontynuację - wzbudzający niepokoje wśród fanów na całym świecie - okazuje się o wiele lepszym zakończeniem cyklu niż "Królestwo Kryształowej Czaszki". Tu wracamy do początków walki Jonesa ze złem, które sięga po starożytne święte artefakty.
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski Harrison Ford Indiana Jones kino

Najsłynniejszy archeolog świata rusza na ostatnią wyprawę

Najnowszy, i ostatni podobno, film o przygodach Indiany Jonesa wchodzi na ekrany polskich kin już w piątek 30 czerwca. Można się spodziewać, że "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" będzie wakacyjnym blockbusterem, ale fani oczekują również godnego pożegnania serii. Czy tak rzeczywiście będzie?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM premiera Indiana Jones Harrison Ford Steven Spielberg George Lucas Bartosz Bielecki Radosław Nałęcz Trójka

Do pięciu razy sztuka: Harrison Ford żegna się z rolą Indiany Jonesa

Pod koniec czerwca na ekranach kin całego świata pojawi się piąta część przygód Indiany Jonesa, najsłynniejszego archeologa w historii. Tym filmem Harrison Ford żegna się z rolą, która wraz z Hanem Solo w "Gwiezdnych wojnach", przyniosła mu sławę, pieniądze, miejsce na hollywoodzkim szczycie i w historii kina.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Harrison Ford Steven Spielberg George Lucas Hollywood Jacek Frentzel Tomasz Miara Trójka Indiana Jones Han Solo