Robertson, Marsalis, Parzyński, czyli nowości płytowe

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 12:30
W tym wydaniu audycji z cyklu "Muzyka w kadrze" - nowości. Wśród nich między innymi skarby od GAD Records, czyli nowe płyty z muzyką Waldemara Parzyńskiego i Henryka Dębica.
Pejzaż polski to jedna z listopadowych nowości od GAD Records. Płyta zawiera porywającą muzykę filmową Waldemara Parzyńskiego (1973-75)
"Pejzaż polski" to jedna z listopadowych nowości od GAD Records. Płyta zawiera porywającą muzykę filmową Waldemara Parzyńskiego (1973-75)Foto: materiały prom.

Ponadto w audycji:

  • znakomita ścieżka dźwiękowa Robbiego Robertsona do najnowszego filmu Martina Scorsese "Czas krwawego księżyca" (Killers of the Flower Moon),
  • tropy jazzmanów, czyli nowa muzyka filmowa Branforda Marsalisa oraz Johna Medeskiego.

A to jeszcze nie wszystko!


Posłuchaj
88:06 2023_11_19 11_00_30_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Robertson, Marsalis, Parzyński, czyli nowości płytowe (Muzyka w kadrze/Dwójka) 

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.00 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze 

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 19.11.2023

Godz. emisji: 11.00

pg

Czytaj także

Muzyka "Chłopów". Dwie ekranizacje, dwie ścieżki dźwiękowe

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2023 13:00
W "Muzyce w kadrze" - jedno dzieło, dwie ekranizacje, dwie ścieżki muzyczne. Chodzi oczywiście o "Chłopów" Władysława Reymonta. W audycji zabrzmiała muzyka Adama Sławińskiego z wersji sprzed 50 lat w reżyserii Jana Rybkowskiego, a także ta Łukasza Rostkowskiego z ekranizacji najnowszej, która od jakiegoś już czasu święci triumfy w polskich kinach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co słychać u Jamesa Newtona Howarda?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 12:30
W tej audycji "Muzyka w kadrze" spotkanie z twórczością Jamesa Newtona Howarda. Okazją ku temu są najnowsze ścieżki muzyczne, które wyszły spod ręki tego kompozytora, a także nowa płyta "Night After Night" ze starszą muzyką, którą Howard skomponował do filmów M. Nighta Shyamalana (m.in. "After Earth", "The Happening", "Szósty zmysł"). 
rozwiń zwiń