80. urodziny Andrzeja Korzyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 14:00
Kolejna audycja "Muzyka w kadrze" przypadła 1 marca, a zatem było urodzinowo: świętowaliśmy urodziny Fryderyka Chopina, a także urodziny Programu 2 Polskiego Radia. W audycji z muzyką filmową nie mogliśmy jednak zapomnieć o jeszcze jednej okazji...
Audio
  • 80. urodziny Andrzeja Korzyńskiego (Muzyka w kadrze/Dwójka)
Andrzej Korzyński
Andrzej KorzyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z jednodniowym awansem świętowaliśmy urodziny Andrzeja Korzyńskiego, który 2 marca kończy 80 lat!

Tego twórcy przedstawiać nie trzeba. Kto nie słyszał jego utworów do "Akademii pana Kleksa", "W pustyni i w puszczy", "Człowieka z marmuru" czy serialu "Janka"? Z drugiej strony - kto nie zna Franka Kimono, nie słyszał "Żółtych kalendarzy" śpiewanych przez Piotra Szczepanika? A to przecież tylko część ogromnej spuścizny kompozytora, która w najbliższym czasie wzbogaci się o kolejne wydawnictwo - album "80", zawierający przegląd twórczości Andrzeja Korzyńskiego.

W audycji słuchaliśmy tej płyty przedpremierowo, sięgnęliśmy po utwory niewydane, a przede wszystkim, w wigilię jubileuszu, rozmawialiśmy z samym kompozytorem o jego ścieżkach, filmach i muzycznych doświadczeniach.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadzili: Grzegorz Dąbrowski i Mariusz Gradowski

Data emisji: 1.03.2020

Godzina emisji: 13.00

pg

Czytaj także

John Williams jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 21:16
Znany głównie jako twórca muzyki filmowej John Williams pisze również utwory nie związane z obrazem, a jego styl opisuje się dziś jako eklektyczny, neoromantyczny, inspirowany takimi kompozytorami jak Ryszard Strauss, Gustaw Mahler, czy Ryszard Wagner. To jednak i tak duże uproszczenie, gdyż jest to jeden z najbardziej wszechstronnych twórców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podsumowanie roku 2019 w muzyce filmowej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 12:14
W audycji pojawiły się nasze ulubione ścieżki, wątki, motywy, tematy w ujęciu jak najbardziej subiektywnym.
rozwiń zwiń