REKLAMA

Reksio i inni, czyli muzyka ze Studia Filmów Rysunkowych. Spotkanie z Michałem Wilczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 12:41
W audycji "Muzyka w kadrze" rozmawialiśmy o muzyce ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Naszym gościem był Michał Wilczyński z wytwórni GAD Records.
Reksio - bohater filmu animowanego uwieczniony na znaczku pocztowym
Reksio - bohater filmu animowanego uwieczniony na znaczku pocztowymFoto: shutterstock/Boris15

Filmy i seriale z tej renomowanej wytwórni znane są chyba wszystkim: "Bolek i Lolek", "Pampalini - łowca zwierząt", "Reksio", "Porwanie Baltazara Gąbki". Studio w Bielsku-Białej to także mniej znane animowane filmy, nie tylko i nie przede wszystkim dla dzieci, jak "Syzyf", "Rondo" czy "Gapa". Wśród kompozytorów - tacy mistrzowie jak Krzysztof Komeda, Waldemar Kazanecki, Bernard Kawka, Adam Sławiński, Antoni Mleczko, Waldemar Parzyński i inni. Okazuje się, że ich muzykę przechowała na taśmie fonoteka bielskiego studia, a dziś - trafiają na płyty GAD Records.

O filmach, muzyce i wszystkich znaleziskach z fonoteki Studia Filmów Rysunkowych opowiadał w audycji "Muzyka w kadrze" gość specjalny - ich wydawca, Michał Wilczyński.

 

[źródło: Facebook/GAD Records]


Posłuchaj
58:57 2022_11_20 11_30_23_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Reksio i inni, czyli muzyka ze Studia Filmów Rysunkowych. Spotkanie z Michałem Wilczyńskim (Muzyka w kadrze/Dwójka) 

"Muzyka w kadrze" to audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W co drugą niedzielę o godzinie 11.30 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 20.11.2022

Godzina emisji: 11.30

djr/kor

Czytaj także

John Williams i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 11:30
W audycji garść nowości, coś ze świata mody i parę niespodzianek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka z seriali kostiumowych

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 12:30
W kolejnej "Muzyce w kadrze" pojawiła się m.in. nowa muzyka z seriali i filmów kostiumowych, czyli dowiedzieliśmy się, jak zgrabnie opowiadać o XIX wieku i początkach XX wieku.
rozwiń zwiń