Opowiadania Antoniego Libery czyta Wiktor Zborowski. Premiera!

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 19:52
W "Książce do słuchania" przedstawimy dwa niepublikowane opowiadania Antoniego Libery. "Liryki lozańskie. Wariacje na temat Jerzego Pilcha" i "Kompot z wisień" przeczyta Wiktor Zborowski.
Wiktor Zborowski
Wiktor ZborowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Bohaterem opowiadania "Liryki lozańskie. Wariacje na temat Jerzego Pilcha" jest Gustaw, który dostaje zagraniczne stypendium, choć "niczego jeszcze nie opublikował, jest autorem zaledwie pomysłów, notatek, kunsztownych zdań początkowych i eliptycznych puent, ale znano go już szeroko i nie tylko w Krakowie". Wyrusza do Szwajcarii: do Lozanny, nad Leman, szlakiem największych.

Tytułowy "Kompot z wisień" natomiast pochodzi z menu karty dań w Orłowie, gdzie bohater opowiadania spędzał wakacje z rodzicami. Nudę nadmorskiego wypoczynku z rodzicami rozbija przyjazd zagranicznego znajomego…

***

Na audycję "Książka do słuchania" - od poniedziałku do piątku o godz. 19.15-19.30 - zaprasza Elżbieta Łukomska. Rozpoczynamy w poniedziałek 14 września. 


Zobacz więcej na temat: Antoni Libera Wiktor Zborowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lwy mojego podwórka". Opowieść o Żoliborzu, którego już nie ma...

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 18:19
W cyklu "Książka do słuchania" przypomnieliśmy wybrane fragmenty powieści "Lwy mojego podwórka" Jarosława Abramowa-Newerlego w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza. Nagranie z 2001 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdobycie władzy" Czesława Miłosza. Czyta Marcin Hycnar

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 21:11
Pierwsza, mało znana powieść noblisty, będąca przejmującym świadectwem dramatycznych lat 1944-1948 w Polsce. Premiera w Dwójkowym cyklu "Książka do słuchania" - zapraszamy do odsłuchania 30 wyemitowanych fragmentów dzieła.
rozwiń zwiń