X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Intymny pamiętnik Michała Römera

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:30
- To jest prawdziwa historia, którą opisał Michał Römer – osoba bardzo znacząca dla środowiska litewskiego. W 1911 roku spotkał Annę Wolberg, która pracowała w domu publicznym. I tak zaczęła się ich wspólna historia - opowiadała Agnieszka Knyt, redaktorka książki "Miłość z lupanaru".
Audio
  • Intymny pamiętnik Michała Römera (Wybieram Dwójkę)
Miłości z lupanaru Michała Rmera
"Miłości z lupanaru" Michała RömeraFoto: mat. prom.

"Miłość z lupanaru" to historia związku Michała Römera (adwokata, społecznika) i Anny Wolberg – dziewczyny "z ludu", która przez splot nieszczęśliwych wypadków trafia do domu publicznego w Wilnie. Ten dziennik jest osobistym dokumentem, zapisującym intymną relację Michała i Anny, ale również opisem środowiska, w którym żyją, narodowych tradycji i obyczajów Polaków w Wilnie w latach 1911-1914. Jak zaznaczyła Agnieszka Knyt, Römer w swoim diariuszu dotyka również tematu wówczas pomijanego: społecznej sytuacji kobiet.

W audycji gościem był również prof. Leszek Zasztowt - znawca biografii Michała Römera. Opowiadał o tym, jaką wartość mają takie dzienniki, a także mówił o znaczeniu i funkcjonowaniu lupanarów w XX wieku.

Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Agnieszka Knyt (redaktorka książki "Miłość z lupanaru") i prof. Leszek Zasztowt (historyk, znawca biografii Michała Römera)

Data emisji: 4.12.2019

Godzina emisji: 16.30

am/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na scenie życia. Wspomnienia Edwarda Lindego-Lubaszenki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:29
W "Zapiskach ze współczesności" gościliśmy wybitnego aktora teatralnego i filmowego, ojca jednego z powojennych rodów teatralnych.
rozwiń zwiń