X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Broda: ważne jest to, co do nas wraca

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 17:00
Niezwykła rozmowa z Józefem Brodą, który już w czwartek 14 maja wystąpi w koncercie "Muzyka Źródeł" otwierającym festiwal "Nowa Tradycja".
Audio
  • Rozmowa z Józefem Brodą, artystą z Beskidu Śląskiego i gościem "Nowej Tradycji" (Źródła/Dwójka)
Józef Broda gra na wielu instrumentach pasterskich, a także na listku, trąbie sałaskiej, gajdach, drumli i skrzypcach. Wykształcił kilka pokoleń śpiewaków i muzykantów. Jest twórcą teatru obrzędowego
Józef Broda gra na wielu instrumentach pasterskich, a także na listku, trąbie sałaskiej, gajdach, drumli i skrzypcach. Wykształcił kilka pokoleń śpiewaków i muzykantów. Jest twórcą teatru obrzędowego Foto: Kuba Borysiak

- Nie chciałby grać w centrum Koniakowa. W górach wybieram sobie przecież porę roku, dzień i godzinę. A gdy już wydam dźwięk, delektuję się, ale nie tym, co wysyłam, lecz tym, co wraca w postaci echa - opowiadał o swojej filozofii muzykowania i życia. - Wszystko, co z siebie dajemy, dobre czy złe, wraca do nas z nawiązką, wzbogacone przez świat - dodał.

W arcyciekawej biografii artysty z Beskidu Śląskiego znalazło się też miejsce na fascynację pewnym francuskim filozofem, która nieomal doprowadziła go do śmierci...

Zapraszamy do Studia PR im. Witolda Lutosławskiego na koncert "Muzyka Źródeł" (14.05). Bilety do nabycia w sklepie Polskiego Radia>>>

***

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Józef Broda (muzyk Z Beskidu Śląskiego)

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 12.08

Materiał wyemitowany w audycji "Źródła"

mm/jp

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbliża się Nowa Tradycja!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 22:14
17. Festiwal Folkowy Polskiego Radia rozpocznie się już w najbliższy piątek, 16 maja. O jego programie rozmawialiśmy we wtorkowej audycji "Wybieram Dwójkę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonogram Źródeł 2014 – werdykt jury!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 12:30
- W XXI wieku muzycy ludowi doczekali się osobowego traktowania - skomentował listę zwycięzców tegorocznego Fonogramu Źródeł dziennikarz Dwójki Kuba Borysiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mistrz Manole" - na początek "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 18:00
W pierwszym dniu Festiwalu (13.05) w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędzie się spektakl oparty na znanej rumuńskiej legendzie.
rozwiń zwiń