X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowy z laureatami Nagród im. Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:00
W "Żródłach" spotkaliśmy się z laureatami tegorocznej Nagrody im. Oskara Kolberga" : z Kapelą Braci Byrtków z Pewli Wielkiej w Beskidzie Żywieckim i kurpiowską śpiewaczką z Wolkowych Zofią Charamut.
Audio
  • Z laureatami tegorocznej Nagrody im. Oskara Kolberga" - Kapelą Braci Byrtków z Pewli Wielkiej i śpiewaczką Zofią Charamut - rozmawia Anna Szewczuk (Źródła/Dwójka)
Kapela Braci Byrtków z Pewli Wielkiej, jedni z laureatów Nagród im. Oskara Kolberga
Kapela Braci Byrtków z Pewli Wielkiej, jedni z laureatów Nagród im. Oskara KolbergaFoto: PAP/Mirosław Trembecki

15 czerwca podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono, juz po raz 41, Nagrody im. Oskara Kolberga. W tym roku wyróżnienia otrzymali: śpiewaczka kurpiowska Zofia Charamut, artystka kurpiowska Maria Chrostek, rzeźbiarze Stanisław Kwaśny i Mieczysław Zawadzki, wykonawca kierpców, pasów bacowskich i juhaskich Jan Wilczek, poetka ludowa Maria Kazimiera Sarnacka, Kapela Braci Byrtków, Zespół Folklorystyczny Folusz z Giedlarowej, Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic, etnograf w Muzeum Beskidzkim Małgorzata Kiereś oraz etnograf i dialektolog prof. Anna Szyfer.

W Dwójce przedstawiliśmy rozmowę z członkami Kapeli Braci Byrtków (Edwardem i Władysławem) oraz ze śpiewaczką z Wolkowych Zofią Charamut.

***

Rozmawiała: Anna Szewczuk

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 12.00

Materiał wyemitowano w audycji "Źródła".


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kocirba. Opętani dziką muzyką Lasowiaków

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:51
– Gdy po raz pierwszy usłyszałem skrzypce, bardzo długo musiano mnie uspokajać – mówił Jarosław Mazur z kapeli Kocirba o najwcześniejszym muzycznym przeżyciu.
rozwiń zwiń