Tydzień Kultury Beskidzkiej. Wszystkie strony folkloru

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 20:36
- To są nie tylko występy na estradzie, nie tylko koncerty, ale i wystawy, sztuka ludowa. Staramy się, żeby nie podchodzić do folkloru wybiórczo - podkreślał dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej Leszek Miłoszewski, opowiadając o Tygodniu Kultury Beskidzkiej.
Audio
  • Tydzień Kultury Beskidzkiej. Wszystkie strony folkloru (Źródła/Dwójka)
Fragm. plakatu 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej
Fragm. plakatu 53. Tygodnia Kultury BeskidzkiejFoto: mat. promocyjne

Tydzień Kultury Beskidzkiej, którego 53. odsłona właśnie trwa (16-14 sierpnia), to jedyna tego typu w Polsce, a nawet w Europie, impreza folklorystyczna.W tym roku uczestniczy w niej blisko 100 zespołów pieśni i tańca z kilkunastu państw na różnych kontynentach, 4 tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków.

Część zespołów bierze udział w dwóch imprezach konkursowych: Festiwalu Folkloru Górali Polskich oraz Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu.

W Dwójce przypominaliśmy m.in. historię Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz "pięć głównych estrad", które wchodzą w skład tego wielkiego święta folkloru.


***

Tytuł audycji: "Źródła" 

Prowadzi: Anna Szotkowska

Goście: Leszek Miłoszewski (dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku Białej), Małgorzata Kiereś (jurorka Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu), Zbigniew Wałach (muzyk z Istebnej), Czesław Węglarz (muzyk, nauczyciel i wychowawca)

Data emisji: 9.08.2016

Godzina emisji: 12.00

jp/mg

Czytaj także

Nowe brzmienie Bieszczad na płycie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 14:25
W audycji "Źródła" rozmawialiśmy o albumie nagranym wspólnie przez czołowych reprezentantów bieszczadzkiej sceny folkowej.
rozwiń zwiń