X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ethno Port Poznań - święto nadziei

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:00
Ethno Port Poznań to dziś zupełnie inne wydarzenie niż to z 2008 roku, gdy festiwal odbył się po raz pierwszy. Jego znaczenie odmieniła nowa rzeczywistość, w której na społeczną świadomość coraz mocniej wpływa strach. Szczegóły wydarzenia przedstawił jego dyrektor artystyczny Andrzej Maszewski.
Audio
  • O tegorocznym Festiwalu Ethno Port Poznań opowiada jego dyrektor artystyczny, Andrzej Maszewski (Dwójka/Źródła)
The Garifuna Collective
The Garifuna Collective Foto: materiały promocyjne

Podczas Festiwalu Ethno Port Poznań będziemy po raz kolejny intensywnie wsłuchiwać się w świat i choć dzieje się w nim wiele niepokojących zjawisk, postaramy się spojrzeć na rzeczywistość pełni nadziei. Przyniosą ją ze sobą artyści i jak zawsze otwarta, gotowa na nowe doświadczenia publiczność.

- Fascynującą różnorodność w podejściu do własnej tradycji znajdziemy zarówno podczas koncertów muzyki z krajów arabskich, jak i występów przedstawicieli polskiej sceny folkowej. Bogactwo wspólnego, jedynego świata jakim dysponujemy, uświadomią nam także pozostałe elementy programu: afrokaraibskie rytmy z Kolumbii, greckie melodie wykonane w energetycznym, współczesnym stylu i przywołujące jak zawsze poczucie wolności irlandzkie pieśni. Nie przez przypadek, podczas tegorocznej edycji wśród prezentowanych artystów dominować będą kobiety - mówił w "Źródłach" Andrzej Maszewski.


materiały promocyjne materiały promocyjne

Kuba Borysiak prezentował artystów, którzy wezmą udział w festiwalu, m.in. Nooran Sisters (Indie), Garifuna Collective (Belize), Sofiane Saidi & Mazalda (Algieria/Francja), Maya Youssef (Syria).

Zapraszamy do odsłuchania całości rozmowy.

***

Tytuł audycji:  Źródła

Rozmawia: Kuba Borysiak

Gość: Andrzej Maszewski (dyrektor artystyczny Festiwalu Ethno Port Poznań)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 15.15


gs/materiały promocyjne


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

EtnoKraków/Rozstaje. Muzyka ponad podziałami

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 09:00
Zbliża się 21. odsłona festiwalu EtnoKraków/Rozstaje - jednego z najważniejszych festiwali w Europie, prezentujących muzykę tradycyjną, etno, folkową i world music. W "Źródłach" porozmawialiśmy z Janem Słowińskim, dyrektorem tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyły zapisy do Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 16:00
Program Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej ma charakter edukacyjno-animacyjno-badawczy. Jej celem jest ocalenie i twórcza kontynuacja pieśni tradycyjnej. W "Źródłach" opowiadał o tym Jan Bernad, animator kultury, badacz kultury tradycyjnej i praktyk śpiewu tradycyjnego.
rozwiń zwiń