REKLAMA

Ethno Port Poznań - święto nadziei

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 13:00
Ethno Port Poznań to dziś zupełnie inne wydarzenie niż to z 2008 roku, gdy festiwal odbył się po raz pierwszy. Jego znaczenie odmieniła nowa rzeczywistość, w której na społeczną świadomość coraz mocniej wpływa strach. Szczegóły wydarzenia przedstawił jego dyrektor artystyczny Andrzej Maszewski.
Audio
  • O tegorocznym Festiwalu Ethno Port Poznań opowiada jego dyrektor artystyczny, Andrzej Maszewski (Dwójka/Źródła)
The Garifuna Collective
The Garifuna Collective Foto: materiały promocyjne

Podczas Festiwalu Ethno Port Poznań będziemy po raz kolejny intensywnie wsłuchiwać się w świat i choć dzieje się w nim wiele niepokojących zjawisk, postaramy się spojrzeć na rzeczywistość pełni nadziei. Przyniosą ją ze sobą artyści i jak zawsze otwarta, gotowa na nowe doświadczenia publiczność.

- Fascynującą różnorodność w podejściu do własnej tradycji znajdziemy zarówno podczas koncertów muzyki z krajów arabskich, jak i występów przedstawicieli polskiej sceny folkowej. Bogactwo wspólnego, jedynego świata jakim dysponujemy, uświadomią nam także pozostałe elementy programu: afrokaraibskie rytmy z Kolumbii, greckie melodie wykonane w energetycznym, współczesnym stylu i przywołujące jak zawsze poczucie wolności irlandzkie pieśni. Nie przez przypadek, podczas tegorocznej edycji wśród prezentowanych artystów dominować będą kobiety - mówił w "Źródłach" Andrzej Maszewski.


materiały promocyjne materiały promocyjne

Kuba Borysiak prezentował artystów, którzy wezmą udział w festiwalu, m.in. Nooran Sisters (Indie), Garifuna Collective (Belize), Sofiane Saidi & Mazalda (Algieria/Francja), Maya Youssef (Syria).

Zapraszamy do odsłuchania całości rozmowy.

***

Tytuł audycji:  Źródła

Rozmawia: Kuba Borysiak

Gość: Andrzej Maszewski (dyrektor artystyczny Festiwalu Ethno Port Poznań)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 15.15


gs/materiały promocyjne


Czytaj także

EtnoKraków/Rozstaje. Muzyka ponad podziałami

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 09:00
Zbliża się 21. odsłona festiwalu EtnoKraków/Rozstaje - jednego z najważniejszych festiwali w Europie, prezentujących muzykę tradycyjną, etno, folkową i world music. W "Źródłach" porozmawialiśmy z Janem Słowińskim, dyrektorem tego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ruszyły zapisy do Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 16:00
Program Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej ma charakter edukacyjno-animacyjno-badawczy. Jej celem jest ocalenie i twórcza kontynuacja pieśni tradycyjnej. W "Źródłach" opowiadał o tym Jan Bernad, animator kultury, badacz kultury tradycyjnej i praktyk śpiewu tradycyjnego.
rozwiń zwiń