X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z Marią Siwiec

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 10:51
W audycji słuchaliśmy opowieści znanej radomskiej śpiewaczki z Gałek koło Rusinowa, która na tegorocznym 53. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą zdobyła pierwszą nagrodę w katergorii śpiewaków solistów. 
Audio
  • Spotkanie z Marią Siwiec na festiwalu w Kazimierzu Dolnym (Źródła/Dwójka)
Piotr Gaca, Maria Siwiec, Czesław Pańczak i Józef Pańczak na koncercie Muzyczna Scena Tradycji w hołdzie Jana Gacy, 2013.
Piotr Gaca, Maria Siwiec, Czesław Pańczak i Józef Pańczak na koncercie Muzyczna Scena Tradycji w hołdzie Jana Gacy, 2013.Foto: Grzegorz Śledź

Maria Siwiec z Gałek koło Rusinowa opowiadała w audycji m.in. o pierwszej wyprawie w roku 1984 do Kazimierza Dolnego: - Miałam ledwo dwadzieścia lat, już mężatką byłam, ale jakieś powodzenie miałam - mówiła arystka ze śmiechem. - Miałyśmy energię do pracy, z naszym kołem gospodyń wiejskich robiłyśmy teatrzyki, zabawy, muzyków było jeszcze sporo.

Mimo ogromnego dorobku śpiewaczego związanego z występami na kazimierskim festiwalu w tym roku Maria Siwiec debiutowała tam - w roli solistki. Jak przyznała, zbierała się do tego kilka lat, a w tym roku się wreszcie udało. Skąd taki pomysł? - Doszłam do wniosku, że tyle tych pieśni znałam i śpiewałam całe życie, że teraz trzeba puścić je wszystkie w świat! Ale bym chciała też, żeby tej naszej pięknej kultury nie kaleczyć. I żeby młodzi młodzi pamiętali o tych dawnych artystach, bo już garstka ich została. Żeby to przetrwało...

W audycji słuchaliśmy także jej najnowszych - solowych - nagrań, opowieści o niezwykłych pieśniach, które wykonuje się tylko w wyjątkowych sytuacjach, a także o potrzebie rozwoju muzyki ludowej oraz o tym, że płacz na scenie jest czasami konieczny.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Gość: Maria Siwiec (śpiewaczka ludowa)

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 15.15

at/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powrót w Radomskie z Marią Siwiec

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 12:00
W audycji przypomnieliśmy nagrania jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych współczesnych śpiewaczek ludowych, Marii Siwiec. 
rozwiń zwiń