X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Powrót w Radomskie z Marią Siwiec

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 12:00
W audycji przypomnieliśmy nagrania jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych współczesnych śpiewaczek ludowych, Marii Siwiec. 
Audio
  • Wizyta w Radomskiem (Jedynka/Muzyczna podróż po Polsce z Adamem Strugiem)
Piotr Gaca
Piotr GacaFoto: Grzegorz Śledź PR

Maria Siwiec urodziła się w 1959 roku koło Przysuchy w niezwykłym muzycznie mikroregionie Kajoków. Od najmłodszych lat śpiewała – najpierw ze swoim ojcem i siostrami, potem jako druhna na oczepinach. Od 1980 roku występowała w zespole Zakukała Kukułeczka z Gałek Rusinowskich. W 2012 roku założyła zespół Gołcunecki.

Prowadzi warsztaty śpiewu. W 2015 roku została laureatką Nagrody im. Kolberga za zasługi dla kultury ludowej, a w 2017 płyta z pieśniami w jej wykonaniu zdobyła I nagrodę w konkursie Folkowy Fonogram Roku.

Wspominając Marię Siwiec, przypomnielismy jednocześnie w audycji największe symbole muzyki ludowej z Radomszczyzny: nestora skrzypków radomskich - Piotra Gacę oraz oberki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna podróż po Polsce Adama Struga

Prowadził: Adam Strug

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emisji: 13.40

at

Zobacz więcej na temat: muzyka tradycyjna folklor

Czytaj także

Maria Siwiec: na oczepinach wszyscy chcieli śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 15:53
- Matka chrzestna i każda druhna miała inną piosenkę - podkreślała w Dwójce śpiewaczka Maria Siwiec, wspominając dawne weselne obrzędy. 
rozwiń zwiń