X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bracia Mocarscy i rewolucje w muzyce wiejskiej XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 15:56
- Początek wesela był bardzo ciężki, grało się bez przerwy. Dopiero około trzeciej nad ranem można było odpocząć - mówili w "Źródłach" członkowie Kapeli Bolesława Mocarskiego z Brzezinek. 
Audio
  • Rozmowa z muzykami Kapeli Bolesława Mocarskiego z Brzezinek (Źródła/Dwójka)
Tadeusz Mocarski
Tadeusz MocarskiFoto: Kuba Borysiak

W audycji słuchaliśmy opowieści o dawnym życiu muzykantów z pogranicza opoczyńsko-radomskiego i o tym, że życie muzykantów i wcale nie było takie łatwe.

- Na wesele dawniej się szło w niedzielę na dwa dni i przeszło, przy ucztach się odbywały wesela, grało się do czwartej rano i dłużej! Początek był bardzo ciężki, przerwa była dopiero nad ranem około trzeciej. Muzykanci nie mieli łatwego życia - mówili członkowie Kapeli Bolesława Mocarskiego.

W audycji opowiadali też o swoim repertuarze, na ktory składają się przede wszystkim "opoczyńskie wyrywasy", czyli szybkie, bardzo techniczne melodie. 

- Na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w 2018 roku mieliśmy okazję porównać - u nas wstawia się więcej ozdobników, gramy oberki zrywane - melodie się urywają, w tańcu to się odczuwa - że podrywa człowieka do tańca - mówili w "Źrółach" Bolesław Mocarski, Jan Wochniak, Tadeusz Mocarski.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Goście: Bolesław Mocarski, Jan Wochniak, Tadeusz Mocarski

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 15.35

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak