Wiosenne nowości płytowe

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 16:05
Mali, Tuwa, Liban, Andaluzja i Komory! Te wszystkie muzyczne krainy odwiedzamy we wtorkowych "Źródłach" wraz z Kubą Borysiakiem!
Audio
okładki płyt
okładki płytFoto: mat. pras.

Samba Toure “Binga” - legendarny malijski piosenkarz i gitarzysta powraca z najbardziej jak dotąd osobistym albumem, nagranym z niewielkim składem. “Binga” pozwala słuchaczowi zanurzyć się w korzenie Samby.

Yat-Kha “We will never die” - to już ósmy studyjny album Yat-Kha. Skupiona wokół charyzmatycznego piosenkarza Alberta Kuvezina z odległej rosyjskiej republiki Tuwy. Międzynarodowa kariera grupy rozpoczęła się podczas upadku ZSRR w 1991 roku wraz z wydaniem „Antropofagii” na znany pisarz i krytyk sztuki Artemy Troitsky's General Records (Moskwa). Tym razem legendarni muzycy z Tuwy, lubujący się w cięższym brzmieniu, zagrali w kameralnym składzie dość melancholijny repertuar.

Roger Fakhr “Fine Anyway” - łączące jazz i muzykę libańską kompozycje Rogera Fakhra. To wznowienie płyty z lat 70., nagranej częściowo w Bejrucie i we Francji.

Comorian “We are an inland, but we’re not alone” - z pomocą amerykańskiego producenta Iana Brennana (znany ze współpracy z Tinariwen), słuchacze poznają muzykę archipelagu Komorów 9grupa wysp między Mozambikiem a Madagaskarem).

Igancio Lusardi Monteverde “Del Canto Gitano. Music of Ancient Andalusia” - połączenie flamenco z muzyką dawną w pięknych aranżacjach. W programie m.in: nieśmiertelne Cantigas de Santa Maria. 

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 20.04.2021

Godzina emisji: 15.15