Dreamers' Circus. Skandynawia na nowo

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 16:00
W ciągu ostatnich lat Dreamers' Circus wyłonił się jako siła napędowa nowej muzyki nordyckiej. Nowatorsko czerpią inspirację z głębokich tradycji muzyki ludowej w regionie i przekształcają je w coś jasnego i nowego.
Audio
Dreamers Circus
Dreamers' CircusFoto: mat. promocyjne

Dreamers' Circus postrzega swoje tradycyjne korzenie jako punkt wyjścia. To żądne przygód podejście w połączeniu z wyjątkową muzykalnością wyniosło trio na czoło nordyckiej sceny folkowej i world music

Pomysłowość i szczera muzyka podkreślają ich podejście do występów, a na ich koncertach pojawia się muzyka z Danii i innych krajów nordyckich, sięgająca nawet odległych krańców smaganych wiatrem Wysp Owczych. Zespół zdobył wiele prestiżowych duńskich nagród muzycznych, koncertował w całej Europie i poza nią – W Japonii, Australii czy USA. Trio regularnie współpracuje z Duńskim Kwartetem Smyczkowym i Filharmonią Kopenhaską.

Dreamers' Circus tworzą: Nikolaj Busk (DK) na fortepianie i akordeonie, Ale Carr (SWE) na cytoli i Rune Tonsgaard Sørensen (DK), będący także członkiem Duńskiego Kwartetu Smyczkowego, na skrzypcach.

W dzisiejszym magazynie "Źródła" wysłuchamy koncertu zespołu podczas tegorocznego festiwalu w Rudolstadt.

***

Tytuł audycję: Źródła 

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 19.09.2023

Godzina emisji: 15.15