Matsuri, czyli świętowanie po japońsku

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 01:00
W piątkowych Źródłach zaprosimy Państwa na Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską. O japońskich sposobach na świętowanie i atrakcjach zbliżającego się wydarzenia opowiedzą Aleksandra Wiśniewska i Kenichi Kojima z Ambasady Japonii w Polsce.
Matsuri. Piknik z kulturą japońską
Matsuri. Piknik z kulturą japońskąFoto: mat. promocyjne

Zapraszamy na dziewiątą już edycję Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską!

Po raz kolejny zapraszamy do Służewskiego Domu Kultury, gdzie 22 czerwca wspólnie powitamy początek wakacji. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest japońskie wyrażenie Ichigan (po japońsku:一丸), które oznacza wspólne działanie, dlatego też na materiałach promocyjnych zobaczycie hasło Wszyscy razem! Piknik ma charakter interaktywny, przygotowaliśmy liczne atrakcje dla osób w każdym wieku, takie jak gry japońskie, taniec, muzyka, stoiska gastronomiczne, a także występy sceniczne i pokazy sztuk walki. W tym roku czeka Was wiele nowości – szczegóły występów scenicznych i innych atrakcji już wkrótce.

Matsuri, czyli święto, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. Jest to niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem, jednym słowem wspaniała okazja do zabawy dla lokalnych społeczności. [mat. organizatora]

***

Na audycję Źródła w piątek (21.06) w godz. 15.15-16.00 zaprasza Krzysztof Dziuba.