X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bubliczki chcą wyjść z folkowego poletka

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 20:00
- Chcemy, żeby nie tylko nasza twórczość, ale w ogóle muzyka folkowa dotarła do szerszego grona odbiorców - mówili w Dwójce członkowie zespołu Bubliczki, którzy wydali właśnie swój drugi album "Trubalkan".
Audio
  • Członkowie zespołu Bubliczki opowiadają o swojej najnowszej płycie "Trubalkan" (Źródła/Dwójka)
Zespół Bubliczki
Zespół BubliczkiFoto: materiały prasowe

- Próbujemy się przebić nie tyle do mainstreamu, co do świadomości ludzi, którzy nie słuchają takiej muzyki, a mogliby po nią sięgnąć za pośrednictwem naszej twórczości - mówili muzycy. - Chodzi nam o to, żeby wyjść z tego hermetycznego poletka folkowego, takiej totalnej niszy. Dlatego podejmujemy razem z wytwórnią różnorodne działania promocyjne, produkujemy teledyski i gościmy w telewizji, choć niektórzy mają nam to za złe - dodali.

Zespół Bubliczki nawiązał współpracę ze szczecińską wytwórnią Dobrze Wiesz. - Co ciekawe, to wydawnictwo hip-hopowe, a więc zupełnie z innej bajki - mówili członkowie grupy. - Mimo obaw wielu fanów mamy jednak całkowitą wolność twórczą i artystyczną - zapewnili. Uważają zresztą, że między ich pierwszą płytą "Opaa!" a albumem "Trubalkan" w ich twórczości dokonał się kolosalny postęp. - Jest to o wiele dojrzalsze dzieło, jeśli chodzi o aranżacje, melodie i teksty - powiedzieli.

Oprócz jednego utworu w języku polskim wszystkie piosenki na krążku śpiewane są po kaszubsku. Z tłumaczeniami tych tekstów można zapoznać się w dołączonej do płyty książeczce. - Naszym zdaniem folklor nie jest czymś, co odnosi się wyłącznie do przeszłości. On nadal trwa, ewoluuje, potrzebuje więc nowych tekstów autorskich, a nie tylko tradycyjnych pieśni ludowych - mówili muzycy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Piotra Kędziorka z trzema członkami siedmioosobowego zespołu Bubliczki: Mateuszem Czarnowskim, Krzysztofem Kowalczykiem i Arkadiuszem Głogowskim.

Zobacz więcej na temat: folk Kaszuby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prusinowski swata mazurki z wielką poezją

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 14:31
- Jedną z moich idée fixe jest dorabianie tekstów do ludowych melodii, których dawne słowa się zagubiły - mówił w Dwójce Janusz Prusinowski. Pieśniarz w "Źródłach" opowiadał o swojej najnowszej płycie p.t. "Po kolana w niebie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwadrat, trójkąt, kółko i romb - tajemnica Sacred Harp

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 12:10
– Jako dziecko byłem zmuszany do śpiewu. No cóż, moja rodzina śpiewa od sześciu pokoleń. Przy Sacred Harp trzymają mnie przyjaźnie oraz muzyka – tak o spotkaniu z tym śpiewem opowiadał Richard Ivey, uczestnik II Zjazdu Sacred Harp w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bubliczki "Trubalkan"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 18:57
24 września na półki sklepowe trafiła płyta "Trubalkan" szalonego zespołu Bubliczki, siedmioosobowej grupy hulaszczo-muzycznej, półfinalisty tegorocznej edycji programu Must Be The Music.
rozwiń zwiń