Rozmowy z laureatami Nagród im. Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:00
W "Żródłach" spotkaliśmy się z laureatami tegorocznej Nagrody im. Oskara Kolberga" : z Kapelą Braci Byrtków z Pewli Wielkiej w Beskidzie Żywieckim i kurpiowską śpiewaczką z Wolkowych Zofią Charamut.
Audio
  • Z laureatami tegorocznej Nagrody im. Oskara Kolberga" - Kapelą Braci Byrtków z Pewli Wielkiej i śpiewaczką Zofią Charamut - rozmawia Anna Szewczuk (Źródła/Dwójka)
Kapela Braci Byrtków z Pewli Wielkiej, jedni z laureatów Nagród im. Oskara Kolberga
Kapela Braci Byrtków z Pewli Wielkiej, jedni z laureatów Nagród im. Oskara KolbergaFoto: PAP/Mirosław Trembecki

15 czerwca podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono, juz po raz 41, Nagrody im. Oskara Kolberga. W tym roku wyróżnienia otrzymali: śpiewaczka kurpiowska Zofia Charamut, artystka kurpiowska Maria Chrostek, rzeźbiarze Stanisław Kwaśny i Mieczysław Zawadzki, wykonawca kierpców, pasów bacowskich i juhaskich Jan Wilczek, poetka ludowa Maria Kazimiera Sarnacka, Kapela Braci Byrtków, Zespół Folklorystyczny Folusz z Giedlarowej, Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic, etnograf w Muzeum Beskidzkim Małgorzata Kiereś oraz etnograf i dialektolog prof. Anna Szyfer.

W Dwójce przedstawiliśmy rozmowę z członkami Kapeli Braci Byrtków (Edwardem i Władysławem) oraz ze śpiewaczką z Wolkowych Zofią Charamut.

***

Rozmawiała: Anna Szewczuk

Data emisji: 16.06.2016

Godzina emisji: 12.00

Materiał wyemitowano w audycji "Źródła".


Czytaj także

Kocirba. Opętani dziką muzyką Lasowiaków

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:51
– Gdy po raz pierwszy usłyszałem skrzypce, bardzo długo musiano mnie uspokajać – mówił Jarosław Mazur z kapeli Kocirba o najwcześniejszym muzycznym przeżyciu.
rozwiń zwiń