Japoński romans z dangdutem

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023 16:00
Piątkowe Źródła spędzimy w towarzystwie tanecznych rytmów muzyki dangdut i melayu. A zagrają i zaśpiewają artyści nie tylko z Indonezji.
Audio
Czym jest dangdut? Wiedzą to niemal wszyscy spośród ćwierć miliarda mieszkańców Indonezji. Teraz poznamy go i my
Czym jest dangdut? Wiedzą to niemal wszyscy spośród ćwierć miliarda mieszkańców Indonezji. Teraz poznamy go i myFoto: mat. pras.

Czym jest dangdut? Wiedzą to niemal wszyscy spośród ćwierć miliarda mieszkańców Indonezji. Taneczne rytmy i charakterystyczny puls bębnów, do tego mieszanka brzmień bliskowschodnich, Bollywoodzkich i rockowych. Muzykę tę można usłyszeć w prawie każdym zakątku wielkiego archipelagu. Dziś (obok indonezyjskiego popu) dangdut jest najpopularniejszym gatunkiem w kraju, a o jego roli niech świadczy fakt, że dangdutem inspirują się artyści spoza Indonezji.

W latach 90. dangdut zainspirował grupę muzyków z Japonii, którzy dokonali serii nagrań wraz z artystami indonezyjskimi i malezyjskimi. Co było owocem tego spotkania? Przekonamy się w piątkowych Źródłach. W programie m.in. dangdut w wydaniu Sandii, Makoto Kuboty i kolektywu Campur DKI.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 2.06.2023

Godzina emisji: 15.15