"To była gehenna". Biografia nie-dyktatora mody

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 13:00
- Ja jestem nieznośny, niesforny, nie mogłem wysiedzieć. Ale jestem autorce ogromnie wdzięczny, że dokręcała mi śrubę, choć my, ludzie wolni, nie za bardzo to lubimy - opowiada Jerzy Antkowiak o powstawaniu książki "Niegrzeczny chłopiec polskiej mody".
Audio
  • Jerzy Antkowiak o swojej karierze i powstawaniu biografii "Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej modyę" (Inny stan skupienia/Dwójka
Projektant Jerzy Antkowiak wraz z modelami podczas gali mody Złoty Wieszak
Projektant Jerzy Antkowiak wraz z modelami podczas gali mody Złoty WieszakFoto: PAP/Archiwum/Mirosław Trembecki

Swoim życiorysem Jerzy Antkowiak mógłby obdzielić kilka osób. Z Modą Polską związany 40 lat, współpracował z najsłynniejszymi polskimi modelkami i modelami: Małgorzatą Niemen, Katarzyną Butowtt, Rafałem Młodzikowskim. Projektant dystansuje się jednak od przypisywanego mu tytułu "dyktator mody", a o kultowej dla wielu polaków Modzie Polskiej zamiast "imperium" woli mówić "Spółdzielnia Woreczek".

Wywiad rzeka, który przeprowadziła Agnieszka L. Janas pozwolił Jerzemu Antkowiakowi - choć nie bez oporów - powrócić do ważnych, ale też zabawnych chwil jego życia i kariery. Swą opowieść kontynuuje w radiowej Dwójce. Czego Agnieszka L. Janas szukała w Instytucie Pamięci Narodowej, jaką rolę w dyplomowej wystawie Jerzego Antkowiaka odegrały zakonnice i dlaczego jego wizyty w Paryżu zwróciły uwagę służb? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Jerzy Antkowiak (projektant mody)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 21.30

asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moda w PRL narzędziem walki z systemem?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 12:20
- Bardzo zależało mi żeby pokazać PRL, ale ani na wesoło, ani martyrologicznie - mówi Aleksandra Boćkowska, autorka książki "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienia "Poobijanego jeźdźca historii"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 11:00
– Miałem niezamkniętą sprawę karną za "zamach na ustrój". MSW nie zgodziło się na mój wyjazd na wykłady do Francji. Zostałem w Polsce, mogłem kandydować... – opowiadał Dwójce prof. Karol Modzelewski o kulisach swojego startu w wyborach do senatu w 1989 roku.
rozwiń zwiń