"Zło nie jest przypadkiem" - filozofia Kołakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 09:36
W audycji "Inny stan skupienia" rozmawialiśmy o tezie Leszka Kołakowskiego, według której zła nie da się usunąć z naszego świata.
Audio
  • "Zło nie jest przypadkiem" - wokół filozofii Leszka Kołakowskiego (Inny stan skupienia/Dwójka)
Zło znajduje się w centrum myśli Leszka Kołakowskiego - twierdzi w swojej najnowszej książce (Obecność zła. O filozofii Leszka Kołakowskiego) historyk idei, Jan Tokarski
Zło znajduje się w centrum myśli Leszka Kołakowskiego - twierdzi w swojej najnowszej książce ("Obecność zła. O filozofii Leszka Kołakowskiego") historyk idei, Jan TokarskiFoto: PAP/DPA

Refleksja nad przyczynami i statusem zła nie tylko skłaniała Kołakowskiego do zajęcia się poszczególnymi problemami filozoficznymi. Miała również wpływ na jego decyzje i wybory życiowe. Najistotniejsza wydaje się w tym kontekście teza Kołakowskiego o nieusuwalności zła z ludzkiego świata. Jakie ma to konsekwencje praktyczne?

***

Tytuł audycji: Inny stan skupienia

Prowadzi: Michał Nowak

Goście: dr Jan Tokarski (filozof, autor książki "Obecność zła. O filozofii Leszka Kołakowskiego"), dr hab. Jacek Breczko (filozof) 

Data emisji: 28.04.2016

Godzina emisji: 21.30

bch/jp

Czytaj także

Nadwiślańska filozofia. 800 lat myślenia po polsku

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 11:30
Dlaczego w kraju o tak długiej tradycji kursy filozofii polskiej nie są obowiązkowe nawet dla studentów filozofii? O polskich myślicielach rozmawialiśmy w "Innym stanie skupienia".
rozwiń zwiń