X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie o Dominiku Połońskim

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 16:34
Audycja poświęcona była pamięci wybitnego, przedwcześnie zmarłego wiolonczelisty i pedagoga. Wysłuchaliśmy wspomnień o Dominiku Połońskim oraz muzyki z jego udziałem. 
Audio
Dominik Połoński
Dominik Połoński Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Program:

Johannes Brahms Der Tod, das ist die kühle Nacht op. 96 nr 1, Robert Schumann Adagio i Allegro op. 70, wyk. Dominik Połoński – wiolonczela, Kinga Firlej – fortepian;

Artur Zagajewski brut na wiolonczelę i zespół, wyk. Dominik Połoński – wiolonczela, Arte dei suonatori, dyr. Stefan Asbury; Andrzej Panufnik Pieśń do Marii Panny na sekstet smyczkowy, wyk. Kwartet Śląski, Elżbieta Mrożek-Loska – altówka, Dominik Połoński – wiolonczela;

Robert Schumann Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129, wyk. Dominik Połoński – wiolonczela, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Łukasz Borowicz

W audycji usłyszeliśmy również wspomnienia o Dominiku Połońskim zebrane przez Annę Skulską.

***

Dominik Połoński (1977-2018) był laureatem wielu konkursów. Koncertował w największych salach koncertowych świata. Od 2004 roku zmagał się z nowotworem mózgu. O jego walce z chorobą i powrocie do grania opowiada nagradzany reportaż "Chcę więcej".

***

Tytuł audycji: Pożegnania

Prowadzi: Marcin Majchrowski

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 16.00

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje Dominik Połoński. "Jego życie było ofiarą złożoną na ołtarzu sztuki"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 10:58
- Poza wspaniałymi nagraniami, których dokonał, w naszej pamięci pozostanie jako wielki artysta, który traktował sztukę jak posłannictwo - mówił w Dwójce prof. Stanisław Firlej o zmarłym wiolonczeliście Dominiku Połońskim.
rozwiń zwiń