Angela Hewitt i jej Chopin sprzed 37 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:00
W "Chopinie osobistym" słuchaliśmy wykonań znakomitej pianistki z Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 1980 r.
Audio
  • Angela Hewitt i jej Chopin sprzed 37 lat (Chopin osobisty/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Kanadyjsko-brytyjska pianistka o światowej renomie szczególnie ceniona jest za interpretacje muzyki Bacha, które przyniosły jej uznanie krytyki i szereg fonograficznych nagród. Mało kto dziś pamięta, że dużo wcześniej 22-letnia Angela Hewitt okazała się jedną z najciekawszych osobowości X Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Niedopuszczona do finału, podobnie jak Ivo Pogorelić zdobyła dyplom honorowy, jednak w przeciwieństwie do słynnego Chorwata wiele lat musiała poczekać na międzynarodowy sukces.

Do Chopina powróciła dopiero w 2003 roku, ciepło przyjętym albumem z kompletem Nokturnów. Tym ciekawiej zapowiadają się jej pełne pasji, konkursowe interpretacje, przypomniane właśnie przez NIFC w tzw. "Błękitnej serii", prezentującej najwybitniejsze indywidualności warszawskiego konkursu.

W programie audycji m.in. Polonez fis moll op. 44 i Sonata b-moll op. 35 w archiwalnych nagraniach Angeli Hewitt.

***

Tytuł audycji: Chopin osobisty

Prowadzi: Róża Światczyńska

Data emisji: 26.03.2017

Godzina emisji: 16.00

mc/ei

Czytaj także

70. urodziny Eugena Indjica

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 12:00
Z okazji jubileuszu znakomitego pianisty, zdobywcy IV nagrody na Konkursie Chopinowskim z 1970 roku, w audycji przypomnieliśmy jego chopinowskie interpretacje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin na nowej płycie Jana Lisieckiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 10:00
W audycji słuchaliśmy nagrań utalentowanego młodego pianisty z jego najnowszej płyty pt. "Chopin: Works for Piano and Orchestra".
rozwiń zwiń