Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Julia Łozowska miała obiecujący początek"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 17:33
- Julia Łozowska wykonała swój program w dość równy sposób. Występ domykała Balladą g-moll, która trochę skojarzyła mi się z krainą rapsodyczności. Była dość mocno rozwichrzona - mówił Marcin Majchrowski w podsumowaniu szóstego dnia wieczornej sesji eliminacyjnej.
Julia Łozowska
Julia ŁozowskaFoto: NIFC

1200x660_kon-chopin-21_01a-2.1 Eliminacje.jpg
Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego

Posłuchaj
19:23 2021_07_18 15_00_11_PR2_Chopin_osobisty.mp3 Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego - dzień 6. Podsumowanie wieczornej sesji (Dwójka)

W sobotę (17.07) podczas wieczornej sesji eliminacyjnej zaprezentowało się sześciu wykonawców. Byli to: Ziyu Liu, Julia Łozowska, Vitaly Starikov, Tomasz Marut, Yupeng Mei.

Od 12 lipca, podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań, młodzi artyści prezentują przygotowany przez siebie program w dwóch etapach dziennych: porannym (od godz. 10.00) i wieczornym (początek o godz. 17.00). Łącznie w eliminacjach, które potrwają do 23 lipca, udział bierze 152 pianistów z całego świata.

W Jury zasiadają wybitni pianiści i pedagodzy, należący do elity światowej chopinistyki: Philippe Giusiano, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Dina Yoffe, Ludmil Angelov, Alberto Nosè, Marta Sosińska-Janczewska, Stefan Wojtas, a także znawca życia i twórczości Fryderyka Chopina John Rink. 

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Pianistycznego im. F. Chopina w Dwójce >>>

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 18.07.2021

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego - dzień 4. "Rosyjscy pianiści mnie rozczarowali"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:20
- Gra Eylama Kesheta to olbrzymia wyobraźnia, magiczne posługiwanie się czasem, dzięki któremu pianista potrafi przenieść nas w inną muzyczną rzeczywistość. To jest taki typ artysty, którego ja po prostu chcę słuchać. Ma w sobie coś z barda, poety opowiadającego swoją historię, potrafi budować bogatą w znaczenia kreację - tak Andrzej Sułek podsumowywał wykonania pianistów, którzy zagrali podczas sesji wieczornej czwartego dnia eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego. "Mateusz Krzyżowski wszedł w inny muzyczny świat"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 18:36
- Mateusz Krzyżowski rozpoczął swój recital od Nokturnu fis-moll op. 48 nr 2. Bardzo miękko, bardzo muzykalnie rozsnuł tę opowieść w części A, z dobrze wysłyszaną lewą ręką, która wspomaga prawą w budowaniu ekspresji. Co szalenie mnie ujęło, to sposób, w jaki potraktował część środkową. Wprowadził do tej onirycznej opowieści jakąś postać z krwi i kości - podsumował Andrzej Sułek występ młodego polskiego pianisty, który wystąpił piątego dnia eliminacji podczas sesji wieczornej.
rozwiń zwiń