X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mateusz Borowiak na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:00
W poniedziałkowy wieczór na antenie Dwójki zabrzmi, prosto z Dusznik, recital fortepianowy cenionego polskiego pianisty, laureata III nagrody Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli 2013.
Mateusz Borowiak wystąpi w poniedziałkowy wieczór, 4 sierpnia, na 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju
Mateusz Borowiak wystąpi w poniedziałkowy wieczór, 4 sierpnia, na 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-ZdrojuFoto: mat. prasowe Festiwalu w Dusznikach-Zdroju

Mateusz Borowiak (ur. w 1988 r. w Wlk. Brytanii) jest absolwentem Uniwersytetu Cambridge i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. A. Jasińskiego.

69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Zobacz serwis specjalny>>>
Pianista jest laureatem wielu prestiżowych konkursów: Królowej Elżbiety w Brukseli (2013, III miejsce i nagroda publiczności Radia Musiq3), Marii Canals (2011, złoty medal oraz nagroda dla najmłodszego finalisty i najlepszego wykonawcy muzyki Albéniza), Rina Sala Gallo (2010, I nagroda i nagroda publiczności), w Cleveland (2011, nagroda za najlepsze wykonanie dzieła współczesnego), Yamaha Music Foundation of Europe (2011, I nagroda), Harriet Cohen Memorial Award (2010, I nagroda), Royal Over-Seas League (2006, I nagroda) i Gawon International Music Society (2014, I nagroda).
Transmisję z 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju poprowadzi Róża Światczyńska.
Program:
Padre Antonio Soler Sonata 43 G-dur, Sonata 47 c-moll, Sonata 44 C-durSonata 50 C-dur;  Franciszek Schubert Impromptu B-dur op. 142 nr 3; Fryderyk Chopin Sonata b-moll op. 35; Maurice Ravel Gaspard de la Nuit; Samuel Barber Sonata es-moll op. 26
Wyk. Mateusz Borowiak – fortepian
4 sierpnia (poniedziałek), godz. 20.00-23.00, wprowadzenie o godz. 19.00

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antonio Pompa-Baldi: chciałem dotrzeć do korzeni romantyzmu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 11:54
– Moim celem było zbadanie romantyzmu. To jest epoka w historii muzyki, która mnie fascynuje – przyznał w Dwójce Antonio Pompa-Baldi, znakomity włoski pianista, którego recital otworzył 69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonii Baryshevskyi: Messiaena odkryłem dla siebie dzięki ptakom

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 10:34
W programie sobotniego recitalu znakomitego ukraińskiego pianisty na 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju znalazł się między innymi Olivier Messiaen. Nie było natomiast Chopina.
rozwiń zwiń