X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego "Śmierć i dziewczyna"? Spotkanie z Belcea Quartet

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 14:30
- Muzyka Schuberta przesycona jest słodyczą i włoskim operowym wdziękiem – mówił w Dwójce Krzysztof Chorzelski, altowiolista z Belcea Quartet.
Audio
  • Krzysztof Chorzelski opowiada o muzycznych inspiracjach Belcea Quartet (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Belcea Quartet powstał w Royal College of Music w Londynie, charakteryzuje się dynamicznym i swobodnym stylem interpretacyjnym
Belcea Quartet powstał w Royal College of Music w Londynie, charakteryzuje się dynamicznym i swobodnym stylem interpretacyjnymFoto: Evy Ottermans/materiały prasowe

Głównym punktem programu zespołu, który wystąpił 20 sierpnia podczas festiwalu "Chopin i jego Europa", był kwartet Schuberta "Śmierć i dziewczyna". W trakcie koncertu muzycy wykonali również m.in. "Kwintet fortepianowy f-moll" Johannesa Brahmsa, za którym kryje się ciekawa historia.

- Brahms nie wiedział do końca, jak ucieleśnić ten muzyczny pomysł. Najpierw miała to być sonata na dwa fortepiany, potem kwintet wiolonczelowy i w końcu, za namową Clary Schumann, stanęło na połączeniu kwartetu smyczkowego z fortepianem - powiedział Krzysztof Chorzelski.

W rozmowie altowiolista opowiadał również o twórczości Ludwiga van Beethovena oraz planach zespołu na nadchodzący sezon.

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość:  Krzysztof Chorzelski (altowiolista)

Data emisji: 20.08.2016

Godzina emisji: 17.50

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni Festiwal Muzyczny"

mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 14:00
"Z ziemi włoskiej do Polski – od Mozarta do Belliniego" to hasło festiwalu, który odbędzie w Warszawie w dniach 15-30 sierpnia. Program 2 PR będzie na miejscu!
rozwiń zwiń