X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawska Jesień. Przejście przez obraz Agaty Zubel

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:30
Zapraszamy na transmisję z wykonania utworu "Bildbeschreibung", który jest muzyczną odpowiedzią na tekst dramaturga Heinera Müllera.
Agata Zubel
Agata Zubel Foto: Łukasz Rajchert/materiały prasowe

AgataZubel1200.jpg
Lista odtwarzania Agaty Zubel

"On i ona uwięzieni w obrazie, zamknięci w ramach zatrzymanego czasu. Tylko na podstawie analizy tej utrwalonej chwili autor kreuje domniemane historie, które mogły zaprowadzić ich do tego momentu, nie szczędzi przy tym wyrafinowanej analizy naszej rzeczywistości i ponadczasowych pytań egzystencjalnych. To przedsięwzięcie jest dla mnie inspirujące. Chcę się go podjąć w dźwięku" - wyjaśniała swoją kompozytorską próbę Agata Zubel.

Tekst Heinera Müllera powstał w roku 1984 na zamówienie międzynarodowego festiwalu sztuki współczesnej Styryjska Jesień w Grazu. Inspiracji dostarczył autorowi rysunek Emilii Kolewej, węgierskiej studentki scenografii, która w ten sposób przedstawiła własny sen. Niemiecki dramatopisarz uznał swój utwór za swego rodzaju "pejzaż wyobraźni", możliwy do przedstawienia w formie teatralnej. Liczne próby stworzenia spektakli na jego podstawie ukazały rozmaite kryjące się w nim możliwości interpretacji i przekształcania w formę sceniczną. Utwór Müllera nie wykazuje typowych cech tekstu dramatu: nie ma w nim akcji, ról i dialogów, zatem jego inscenizacja wymaga odnalezienia własnego klucza realizacji ukrytych w nim znaczeń. 

Program:

Agata Zubel -Bildbeschreibung – forma operowa do słów Heinera Müllera;

wyk. Agata Zubel – sopran, Frank Wörner – baryton, Klangforum Wiend, dyr. Titus Engel

W przerwie transmisji zaprezentujemy wywiady z Agatą Zubel i Titusem Engelem przeprowadzone przez Monikę Zając.

***

Na "Letni Festiwal Muzyczny" w czwartek (27.09) w godz. 19.30-22.45 zaprasza Ewa Szczecińska.

materiały prasowe WJ/bch/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mykietyn: Warszawską Jesień w latach 90. dotknął kryzys

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 21:00
- W momencie kiedy odzyskaliśmy wolność, wydawało się, że nastąpi erupcja sztuki, a tymczasem nastąpiło zupełne załamanie w kulturze - wspominał kompozytor, który na festiwalu Warszawska Jesień zadebiutował w roku 1993.
rozwiń zwiń

Czytaj także

61. Warszawska Jesień. Muzyczne opowieści o wspólnocie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 10:00
- Jest to festiwal o różnych perspektywach naszej tożsamości, wokół stulecia niepodległości – mówił o tegorocznej odsłonie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" jego dyrektor Jerzy Kornowicz.
rozwiń zwiń