X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Clare Hammond: muzyka ma wielką siłę oddziaływania

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 08:40
- Często postrzegamy muzykę jako przyjemną dekorację, uprzyjemnienie życia. Ale muzyka ma ogromny wpływ, zwłaszcza w trudnych sytuacjach - opowiadała w "Letnim Festiwalu Muzycznym" ceniona brytyjska pianistka.
Audio
  • Clare Hammond o utworach Romana Palestra (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Clare Hammond
Clare HammondFoto: Mat. prasowe/Juliet Kim

Clare Hammond w lipcu odwiedziła Warszawę, aby nagrać w Studiu im. Witolda Lutosławskiego Concertino Romana Palestra, z udziałem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, pod batutą Łukasza Borowicza.

Jak wspominała, jej fascynacja Palestrą zaczęła się kilka lat temu, gdy odwiedziła Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Jej agent, Lech Dzierżanowski, zwrócił jej uwagę na partytury polskich kompozytorów współczesnych, szczególnie Palestrę. - Partytura Concertino mnie zachwyciła i spowodowała, że z entuzjazmem zabrałam się do pracy nad tym utworem - mówiła artystka.

Jak podkreśliła Clare Hammond, chociaż utwór polskiego kompozytora został napisany w roku 1942, czyli w czasach II wojny światowej, to w tej muzyce nie odnajduje tragizmu i cierpienia. - Jest niezwykła i interesująca, ale nie jest trudna w odbiorze i jest w niej tak wiele radości – zwłaszcza w finale. Uważam, że to świetna propozycja nawet dla nieosłuchanej publiczności - opowiadała pianistka.

Dlaczego Clare Hammond uważa, że dzieci to najlepsi odbiorcy muzyki? I jak to się stało, że zaczęła dawać koncerty w więzieniu? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Andrzej Sułek

Gość: Clare Hammond (brytyjska pianistka)

Data emisji: 6.08.2019

Godzina emisji: 19.00

Materiał został wyemitowany w audycji  "Letni Festiwal Muzyczny".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Royal String Quartet wchodzą w nowe 20-lecie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:21
- Wielokrotnie zadawano nam pytanie, jaka jest recepta na sukces, czyli wspólne, wieleloletnie granie. Tajemnica tkwi chyba w tym, że kwartet to nie tylko relacja zawodowa. To relacja twórcza, w której ścierają się różne osobowości. Jeśli są one gotowe na kompromisy, to wszystko może się udać - mówiła w Dwójce skrzypaczka Elwira Przybyłowska.
rozwiń zwiń