Ochman: nie było lepszej aktorki na scenie operowej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 16:49
- Teresa Stratas to wspaniała dziewczyna, którą kamera kochała. Wystarczy popatrzeć jak grała z Placido Domingo w "Traviacie" Zeffirellego - swoje spotkanie ze znakomitą kanadyjską śpiewaczką wspominał w Dwójce Wiesław Ochman.
Audio
  • Wiesław Ochman wspomina filmową adaptację "Carewicza" Franza Lehára (Mistrzowie dźwięku/Dwójka)
Wiesław Ochman
Wiesław Ochman Foto: PAP/Stefan Kraszewski

Wiesław Ochman wystąpił razem z Teresą Stratas w filmowej adaptacji operetki "Carewicz" Franza Lehára. Śpiewak opowiadał, że Teresa Stratas w ostatnim dniu zdjęć obraziła się na reżysera Arthura Marię Rabenalta, który jej zdaniem za często kręcił ją od tyłu. - W finale mieliśmy leżeć razem w łóżku, niby w Neapolu, i śpiewać piękny duet, który już był wcześniej nagrany. Gdy Teresa po dłuższym oczekiwaniu nie przyszła na plan, reżyser postanowił nakręcić tę scenę bez niej. Na wieść o tym Terenia szybko przyszła i powiedziała do mnie, że możemy kręcić, byle Rabenalt się do niej nie odzywał.

W audycji Wiesław Ochman wspominał też zabawną scenę z autorką kostiumów do filmu Rabenalta, która wypowiedziała pewną opinię myśląc, że śpiewak nie zna języka niemieckiego. Tenor tłumaczył też, dlaczego ogromny sukcesu nagrań z "Carewicza", nie do końca przełożył się na jego finanse.

***

Tytuł audycji: Mistrzowie dźwięku 

Prowadzi: Przemysław Psikuta

Gość: Wiesław Ochman (tenor)

Data emisji: 10.06.2017

Godzina emisji: 15.30

bch/gs

Czytaj także

Wiesław Ochman o twórczości Leoša Janáčka

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 16:15
Słynny tenor opowiadał tym razem o "Jenůfie", przełomowej operze w twórczości czeskiego kompozytora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Za rolę Księcia otrzymałem największy w życiu komplement"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 14:58
- Czeski krytyk napisał, że słuchając mojego wykonania, po raz pierwszy zrozumiał, co ta postać śpiewa - Wiesław Ochman opowiadał w Dwójce o nagrywaniu opery "Rusałka" Antonina Dworzaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Verdi i mocny debiut Ochmana w Metropolitan Opera

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 14:00
- "Nieszpory sycylijskie" to utwór, w którym wszystkie partie są niezwykle skomplikowane i trudne wokalnie –  podkreślił polski tenor, opowiadając o operze Verdiego, w której zadebiutował 12 marca 1975 roku w słynnym nowojorskim teatrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ochman: duet z Hiolskim w "Halce" powtarzałem 11 razy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 14:58
- Albo ja byłem za głośno albo Andrzej za cicho, bo to był niezwykle kulturalny człowiek i nikogo nie starał się zagłuszać - Wiesław Ochman wspominał w Dwójce nagrywanie "Halki" w Katowicach w roku 1972.
rozwiń zwiń