Jak zachowa się w sztuce głowa?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 13:40
Wpływowe dzieła ostatnich 100 lat oraz odkrycia i pomysły, które zmieniły oblicze sztuki – o tym mówimy w naszej audycji, swoistym audioleksykonie sztuki współczesnej.
Audio
Tematem pierwszej po wakacjach audycji Krótko mówiąc sztuka będzie głowa. Na zdj. głowa Franza Kafki, praska rzeźba Davida ernego
Tematem pierwszej po wakacjach audycji "Krótko mówiąc sztuka" będzie… głowa. Na zdj. głowa Franza Kafki, praska rzeźba Davida Černý'ego Foto: red-feniks /Shutterstock.com

sztuka obraz galeria 1200.jpg
"Krótko mówiąc sztuka". Ta audycja nas zaskoczy

– Chcemy pokazać wszystkim, że każde pojęcie, którym się na co dzień posługujemy, każdy przedmiot, który bierzemy do ręki, każde zjawisko, koło którego przechodzimy, mogą być tematami sztuki – mówił w Dwójce współautor "Krótko mówiąc sztuka" Paweł Sosnowski.

Audycja, do której wracamy po wakacyjnej przerwie, związana jest z jubileuszem stulecia awangardy w Polsce. Naszymi przewodnikami są Bogna Świątkowska, prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, oraz Paweł Sosnowski, historyk sztuki, założyciel Fundacji Propaganda.

Cykl audycji "Krótko mówiąc sztuka" Dwójka przygotowuje we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

***

Na audycję zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-15.07.

jp/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miliszkiewicz: kolekcjonerstwo to lekarstwo na stres

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 13:00
- Kolekcjonowanie to nie tylko doskonała inwestycja, ale i forma relaksu - mówił w Dwójce Janusz Miliszkiewicz, dziennikarz specjalizujący się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie.
rozwiń zwiń