X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zofia Rysiówna: nigdy nie starałam się ująć sobie wieku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 20:00
W "Antykwariacie" znakomita polska aktorka teatralna i filmowa, a także (to mniej znany z jej talentów) śpiewaczka, opowiadała w archiwalnym nagraniu o swoim życiu, o ważnych dla niej ludziach, o pracy aktorskiej i o starości.
Audio
  • Zofia Rysiówna: nigdy nie starałam się ująć sobie wieku (Antykwariat/Dwójka)
Zofia Rysiówna
Zofia RysiównaFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Zofia Rysiówna (1920-2003) - wielka polska tragiczka - pochodziła z Nowego Sącza. Studia w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej rozpoczęła w 1938 r. Wtedy też zaczęła uczęszczać na wykłady na Wydział Polonistyczny Uniwersytetu Warszawskiego i wstąpiła do klasy śpiewu. W czasie wojny kontynuowała studia na podziemnych kompletach. Działała też w ruchu oporu. Aresztowana - została wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück.

Warto pamiętać, że Zofia Rysiówna była laureatką nagrody Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor - drugiej w historii (pierwszym laureatem był Bronisław Pawlik).

W nagraniu audycji wysłuchają Państwo fragmentów wywiadu, który Anna Lisiecka przeprowadziła z Zofią Rysiówną 6 czerwca 2000 roku, a także pieśni śpiewanych przez aktorkę. W programie znalazło się także miejsce dla pochwał, jakich aktorce nie szczędził Adam Hanuszkiewicz.

***

Tytuł audycji: Antykwariat

Przygotowała: Anna Lisiecka

Z nagrań archiwalnych: Zofia Rysiówna, Adam Hanuszkiewicz

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 18.00

mc/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak