"Każdy z nas może być Orfeuszem i Eurydyką"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:50
- Chciałem przedstawić Eurydykę jako kobietę współczesną i stojącą na równi z Orfeuszem. To opowieść o parze i toczącym się między nimi wielogłosie - powiedział Mariusz Treliński, reżyser opery, która będzie miała premierę 16 grudnia w Operze Wrocławskiej.
Audio
  • Reportaż z prób do spektaklu "Orfeusz i Eurydyka" w Operze Wrocławskiej (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Mariusz Treliński
Mariusz TrelińskiFoto: PAP/Leszek Szymański

orfeusz 1200.jpg
"Orfeusz i Eurydyka" Trelińskiego na żywo z Wrocławia

- Nie chciałem przy tym wyjawić, jakie nieporozumienie, swoiste pęknięcie, pojawiło się między bohaterami słynnego mitu. To pękniecie może sobie dopowiedzieć każdy widz obecny na sali. Tak naprawdę opowieść o tym, jak Orfeusz przenosi się w zaświaty i próbuje przywrócić do życia ukochaną kobietę, to historia uniwersalna w obliczu rozstania lub śmierci ukochanej osoby – dodał Mariusz Treliński.

W nagraniu audycji dowiemy się również, jak wyglądała praca choreograficzna nad spektaklem, a także m.in. posłuchamy rozmowy z odtwórczynią roli Eurydyki - Bożeną Bujnicką oraz odtwórcą roli Orfeusza - Michałem Partyką.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadziła: Monika Zając

Goście: Mariusz Treliński (reżyser), Bożena Bujnicka (śpiewaczka operowa), Michał Partyka (śpiewak operowy), Hanna Sosnowska (śpiewaczka operowa), Jarosław Thiel (dyrygent), Tomasz Wygoda (choreograf)

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 21.30

mz/bch

reklama

Czytaj także

"Faust" - mroczny świat alchemika w Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 17:00
W audycji słuchaliśmy reportażu z przygotowań do zaplanowanej na 23 czerwca premiery opery, która inspirowana jest dramatem ojca romantyzmu europejskiego - Johanna Wolfganga Goethego.
rozwiń zwiń