Polskie Radio
Section05
Johann Wolfgang von Goethe

Nowy "Radiobook": "Lata wędrówki Wilhelma Meistra" Goethego, cz. I [POSŁUCHAJ]

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" sięgamy ponownie do czasów romantyzmu i prezentujemy powieść "Lata wędrówki Wilhelma Meistra", tytuł z prozatorskiego dorobku Johanna Wolfganga von Goethego, kontynuację "Lat nauki Wilhelma Meistra", którą to pozycję prezentujemy w cyklu "Radiobook" od stycznia 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook literatura książki W POLSKIM RADIU pr poleca Johann Wolfgang von Goethe

Jacek Cygan: Goethe był bardzo blisko muzyki

- To miejsce zobowiązuje, niezwykła jest ta Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Johann Wolfgang Goethe to największy poeta niemiecki i jeden z najważniejszych europejskich pisarzy i intelektualistów swoich czasów. A trochę o nim zapomnieliśmy - mówił na antenie Dwójki Jacek Cygan, który ze znakomitymi artystami zaprezentuje widowisko muzyczne "Goethe. Profil podwójny" w Teatrze Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. 
Zobacz więcej na temat:  Jacek Cygan Johann Wolfgang von Goethe Dwójka piosenka KULTURA

10.02.2019

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie i zaprasza w 2019 roku na nowy cykl słuchowisk pt. "Europa po polsku". W jego ramach, na deskach stołecznej sceny, zostaną wystawione klasyczne dzieła literatury europejskiej w przekładach na język polski. Pierwsza transmisja - "Faust" Goethego w przekładzie Jacka St. Burasa i w reż. Dariusza Błaszczyka - na antenie radiowej Dwójki już w najbliższą niedzielę, 10 lutego. Początek o godz. 16.00.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy RepertuarTeatruPR2019 Dariusz Błaszczyk Johann Wolfgang von Goethe