Handel, Schumann i Quasthoff na życzenie słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 12:30
W audycji "Dwójka na życzenie" to słuchacze układają nasz muzyczny program. Tym razem wysłuchaliśmy następujących utworów: George Frideric Handel "Koncerty organowe", Robert Schumann "Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129". Joker: Thomas Quasthoff.
Audio
  • Spełniamy marzenia słuchaczy (Dwójka na życzenie)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Wraz z nową ramówką "zresetowaliśmy" listę naszych tytułów-propozycji w sobotnim plebiscycie. Wracamy do zestawu najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie równych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można było głosować do 14 czerwca >>>

A oto płyty, które można było wygrać w tym tygodniu:

x 

xx 

xx 

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie 

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 15.06.2019

Godzina emisji: 10.00

mko/pg

Czytaj także

Słuchacze postawili na wielkie utwory i nazwiska

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 12:42
W audycji "Dwójka na życzenie" to słuchacze Dwójki układają muzyczny program. Tym razem głosy padły na dzieła Dworzaka, Pärta, Mozarta i Czajkowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gustav Mahler, Friedrich Gulda i... Joker

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 12:30
Zgodnie z życzeniem słuchaczy, w programie audycji znalazły się: "I Symfonia" Gustava Mahlera, "Koncert wiolonczelowy" Friedricha Guldy oraz utwór Pilippe'a Jaroussky'ego, który znalazł się na liście do głosowania jako Joker.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cztery utwory i jeden joker

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 12:32
Kolejna audycja z cyklu "Dwójka na życzenie" już do odsłuchania. Tym razem program wyglądał następująco: Carl Maria von Weber Koncert klarnetowy nr 1  f-moll, Robert Schumann 3 Symfonia Es-dur "Reńska", Karol Szymanowski "Harnasie", Sergiusz Prokofiew "Romeo i Julia" oraz nasz joker – Jacques Loussier.
rozwiń zwiń