Nowa audycja prof. Marii Poprzęckiej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 14:52
W jubileuszowym roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy Państwu przybliżyć polską sztukę XIX, XX i XXI wieku.
Audio
  • Z prof. Marią Poprzęcką rozmawia Aleksandra Łapkiewicz (Wybieram Dwójkę)
Prof. Maria Poprzęcka
Prof. Maria PoprzęckaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

galeria sztuka 1200.jpg
Krótko mówiąc sztuka. Spotkania ze sztuką najnowszą

Naszą przewodniczką będzie prof. Maria Poprzęcka, historyczka sztuki, wybitna badaczka i znawczyni kultury tego okresu. Autorka audycji "Galeria wyobraźni. Opowieści o sztuce polskiej" zapowiada, że sztuka i kultura zostaną w niej pokazane w działaniu. - Nie będę opowiadała, jakie są zestawienia kolorystyczne i faktury, jak malarz posługuje się pędzlem, bo to wszystko wymaga bezpośredniego wizualnego kontaktu. Będę starała się pokazać sztukę jako fenomen, który przekształca się wśród zmieniających się okoliczności kulturowych, społecznych i światopoglądowych.

Zapraszamy Państwa na 26 opowieści, które poprzez sztukę pokażą fascynujący obraz polskiego życia kulturalnego ostatnich dwóch stuleci.

Czytaj także

Prof. Maria Poprzęcka: nie mam oka historyka sztuki

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 10:30
– Ja po prostu widzę wszystko. W muzeum tak samo widzę obraz, jak i gaśnicę czy kaloryfer – mówiła wybitna historyk sztuki w rozmowie o jej nowej książce "Na oko".
rozwiń zwiń