X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studia polskie w Cambridge kuszą tragiczną historią Polski i... hip-hopem

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 15:30
- Trauma zawsze przyciąga zagranicznych studentów. Dlatego chciałbym zaprosić do współpracy ludzi z Muzeum Powstania Warszawskiego, żeby pokazali swój ostatni film o powstaniu - mówił w Dwójce dr Stanley Bill, Australijczyk, który poprowadzi wykłady w ramach studiów polskich na uczelni w Cambridge.
Audio
  • Studia polskie w Cambridge kuszą tragiczną historią Polski i... hip hopem (Skarbiec Nauki Polskiej/Dwójka)
Uniwersytet w Cambridge
Uniwersytet w CambridgeFoto: Wikipedia/Aaron Barber/C.C. 3.0

W lipcu studia polskie ruszyły na amerykańskim Uniwersytecie Columbia. Od października kulturę naszego kraju zgłębiać będą mogli studenci Uniwersytetu w Cambridge.

Wykłady i zajęcia będzie prowadził dr Stanley Bill - Australijczyk, który przyjechał do Polski 13 lat temu i początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Szybka nauka języka polskiego pozwoliła mu na ukończenie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także obronę doktoratu z literatury porównawczej (polskiej, rosyjskiej i angielskiej) w Stanach Zjednoczonych.

Dr Stanley Bill opowiadał w "Skarbcu Nauki Polskiej", że zagranicznych studentów będzie starał się przyciągnąć częściowo poprzez pokazanie trudnej historii Polski w XX wieku, ale nie tylko.

- Myślę, że Polska ma dużo więcej do zaoferowania. Chciałbym przedstawić nowoczesną Polskę, która może zaskoczyć studentów z Wielkiej Brytanii. Pokażę współczesną muzykę, polski hip-hop, który moim zdaniem jest bardzo ciekawy i wasz język bardzo pasuje do tego rodzaju muzyki. Pokażę też nowoczesnych pisarzy jak Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk czy Dorota Masłowska - opowiadał w rozmowie z Katarzyną Kobylecką.

Zajęcie te, dostępne w ramach znanego w świecie Wydziału Języków Nowożytnych i Średniowiecznych, zostaną uruchomione dzięki porozumieniu czterech prywatnych sponsorów, w tym Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wsparcie powstania nowych studiów polonistycznych na Uniwersytecie Cambridge jest w planach Fundacji pierwszym krokiem do utworzenia w przyszłości międzyuczelnianej sieci studiów polskich w Wielkiej Brytanii.

O planach związanych z prowadzeniem studiów polskich na Uniwersytecie w Cambridge w "Skarbcu Nauki Polskiej" mówili: dr Stanley Bill Drugim oraz wiceprezes Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej prof. Włodzimierz Bolecki.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Cambridge NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uniwersytet Columbia pomoże poznać Polskę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 16:00
Prestiżowa nowojorska uczelnia od lipca 2014 r. otworzy stanowisko Profesora Katedry Polskiej. Funkcję obejmie dr Małgorzata Mazurek. - Mam nadzieję, że uda nam się zainteresować polską kulturą studentów z całego świata - powiedziała w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galileusz, Kopernik i Newton – prawdziwi twórcy nowoczesnej kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 16:00
– To nie poszczególne rewolucje naukowe, które oczywiście miały pewien wpływ na rozwój kultury, ale sam fakt powstania nauki nowożytnej odegrał kluczową rolę w tym, jak ukształtował się później nasz obraz świata – mówił w Dwójce prof. Bartosz Brożek, członek rady programowej Copernicus Festival, którego pierwsza edycja odbyła się w maju tego roku.
rozwiń zwiń