X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe metody rehabilitacji chorych na schizofrenię

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 15:38
W "Skarbcu Nauki Polskiej" spotkaliśmy się z drem Łukaszem Okruszkiem, psychologiem, który zajmuje się tematyką poznania społecznego w schizofrenii.
Audio
  • Dr Łukaszek Okruszek o odkryciach w leczeniu schizofrenii (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Za najważniejsze osiągnięcie na tym polu uważa wyniki dotyczące zdolności rozpoznawania intencji komunikacyjnych w schizofrenii, które uzyskał w ramach badań prowadzonych we współpracy z jednym z najlepszych na świecie zespołów zajmujących się tematyką percepcji intencjonalności. Dr Okruszek prowadzi też badania nad efektywnością nowych metod rehabilitacji poznawczej w schizofrenii. Schizofrenia stanowi trzecią co do częstości przyczynę trwałego inwalidztwa osób przed 45 rokiem życia.

Dr Łukasz Okruszek jest z jednym z laureatów Programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Stypendia przyznawane w ramach tego programu wpierają młodych, świetnie zapowiadających się badaczy. W edycji 2016 nagrodzono 130 naukowców.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Łukasz Okruszek (psycholog)

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 15.00

bch/mz

Zobacz więcej na temat: schizofrenia Katarzyna Kobylecka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie w mieście niebezpieczne dla zdrowia psychicznego

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 14:05
U ludzi żyjących w miastach występuje o 40 proc. większe ryzyko zachorowania na depresję, 20 proc. większe prawdopodobieństwo rozwoju zaburzeń lękowych i prawie dwukrotnie większa szansa na wystąpienie schizofrenii. Jak dbać o zdrowie psychiczne mieszkając w mieście, radziła w Polskim Radiu 24 Martyna Obarska z "Magazynu Miasta".
rozwiń zwiń