Polskie Radio
Section05
schizofrenia

PR24 Gociek i Orbitowski o ksiązce "W dolinie ciemności" Kolkera

- Czasem bywa tak, że nieszczęście człowieka czy grupy ludzi jest szczęściem medycyny. Tu jest dokładnie taka sytuacja, bo cierpienie całej rodziny Galvinów (...) przysłużyło się medycynie - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski, komentując książkę "W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii" autorstwa Roberta Kolkera. Wraz z Orbitowskim audycję prowadził Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA KSIĄŻKA literatura czytelnictwo Piotr Gociek Łukasz Orbitowski

"Szalony świat Louisa Waina". Benedict Cumberbatch zagrał ekscentrycznego kociarza

22 kwietnia 2022 roku na ekranach polskich kin pojawił się film "Szalony świat Louisa Waina" w reżyserii Willa Sharpe'a. Produkcja przedstawia losy brytyjskiego artysty (w tej roli Benedict Cumberbatch), który zyskał popularność dzięki serii niezwykłych rysunków przedstawiających kolorowe, antropomorficzne koty. 
Zobacz więcej na temat:  FILM kino Benedict Cumberbatch SZTUKA koty malarstwo Wielka Brytania artysta KULTURA

"Schizofrenia to nie koniec świata"

W ostatnich dniach do sieci trafił spot "Życie bez nawrotów". Aktorzy – Anna Cieślak i Wojciech Brzeziński – przekonują w krótkim filmie, że schizofrenia nie oznacza rezygnacji z życiowych planów i normalnego życia. – Ten spot ma pokazać, że pomimo choroby można żyć tak, jak inni – mówił w Rozmowach o Zdrowiu dr n. med. Sławomir Murawiec, psychiatra z Centrum Terapii „Dialog”.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie choroba Anna Cieślak Henryk Szrubarz