1,5% dla Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 22:00
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej od kilkunastu lat ma status organizacji pożytku publicznego i jak co roku ubiega się o wsparcie podatników w postaci przekazania przez nich półtora procent swojego podatku. Fundusze w ten sposób pozyskane przeznacza w całości na dofinansowanie Programu START, który jest najstarszym programem stypendialnym dla młodych naukowców w Polsce.
Fundację na rzecz Nauki Polskiej można wesprzeć wpłacając na jej konto 1,5  podatku
Fundację na rzecz Nauki Polskiej można wesprzeć wpłacając na jej konto 1,5 % podatkuFoto: Shutterstock.com/Billion Photos

O swoich doświadczeniach opowiadali w audycji laureaci tego konkursu: dr Karolina Pierzynowska - biolog molekularny z Uniwersytetu Gdańskiego - i historyk dr Jacek Kordel z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy przed kilku laty otrzymali z Programu START grant w wysokości 28 tysięcy złotych. W jaki sposób te pieniądze ułatwiły im kontynuowanie bardzo obiecującej kariery naukowej?

Trzecim naszym gościem audycji była Katarzyna Pronobis - specjalistka do spraw promocji i fundraisingu FNP - z którą zastanawialiśmy się, jakie korzyści przynosi społeczeństwu inwestowanie w młode talenty.


Posłuchaj
29:31 Dwójka skarbiec nauki polskiej 22.03.2023.mp3 1,5% dla Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka) 

"Skarbiec nauki polskiej" to popularyzatorskie audycje Katarzyny Kobyleckiej.

Cykl spotkań z młodymi polskimi naukowcami reprezentującymi różnorodne dziedziny wiedzy: archeologię, językoznawstwo, historię sztuki itd.

***

Tytuł audycji: Skarbiec nauki polskiej

Prowadziła: Katarzyna Kobylecka

Data emisji: 22.03.2023

Godz. emisji: 21.30

mo/pg

Czytaj także

Wilno - portret miasta w burzliwym wieku XVII

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 22:00
To było spotkanie z autorem książki "Pod przysądem horodnictwa wileńskiego. O jurydyce i jej mieszkańcach w XVII wieku". Praca dr. Kamila Frejlicha ukazała się w cenionej serii Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Wojciech Tygielski: pracownik naukowy nigdy nie jest "po robocie"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 16:00
- Jak jest się pracownikiem naukowym, to oznacza, że nigdy się nie jest "po robocie". I to, co mi rzeczywiście doskwiera, to jest ten brak podziału na sfery pracy i odpoczynku. Weźmy na przykład lektury - czy ja, czytając, pracuję, czy czytam dla przyjemności? Tutaj te podziały bywają bardzo nieostre - przyznał prof. Wojciech Tygielski, bohater audycji "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń