Tharaud nie tylko na poważnie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 08:00
W ostatniej "Płytomanii" w starym roku przedstawiliśmy garść płytowych nowości.
Audio
  • Tharaud nie tylko na poważnie (Płytomania/Dwójka)
Tharaud nie tylko na poważnie
Foto: flickr.com/Blastframe

Alexandre Tharaud – poważny i zupełnie niepoważny. Na albumie "Autograph" (Erato) francuski pianista wykonuje swoje ulubione bisy. Płytę zrecenzował Kacper Miklaszewski. A sam Tharaud opowiedział dlaczego nagrał płytę z takim właśnie repertuarem.
Jean-Guihen Queyras gra Koncert Elgara i Wariacje "Rococo" Czajkowskiego (HM). Z jakim skutkiem, o tym opowiedział Adam Suprynowicz. Ewa Szczecińska zaś zrecenzowała kompozytorski album Zygmunta Krauzego wydany przez Bółt Records.
Piotr Kamiński zaś zakończył Rok Wagnera i Verdiego - "Falstaffem", co nie oznacza, bynajmniej, zakończenia „Złotej Setki”. CDN.
"Płytomanię" przygotował Jacek Hawryluk.

Czytaj także

Nowy "Ruch Muzyczny": wygląd ważniejszy niż treść?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 06:00
- Te zmiany nie są łatwe w pierwszym odbiorze, ale pozwólmy temu pooddychać i zaistnieć - przekonywał w Dwójce redaktor naczelny magazynu Tomasz Cyz. - Co z tego, że nowy "Ruch" jest ładny, skoro czyta się go gorzej niż przaśny, siermiężny, stary "Ruch" - krytykował sekretarz redakcji Kacper Miklaszewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świąteczny "Five o'clock" - Obejrzyj wideo!

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 12:05
To było wyjątkowe spotkanie. Wielu słuchaczy, dziennikarze Dwójki występujący na scenie, zaproszeni artyści. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z bożonarodzeniowego "Five o'clock"!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żegnamy Zbigniewa Karkowskiego. Kto bał się krakusa z Tokio?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 19:00
12 grudnia zmarł w Peru polski kompozytor i twórca muzyki elektronicznej, związany ze sceną noise i free improvisation. - Trochę się go bałem - przyznaje goszczący w studiu Dwójki wydawca Grzegorz Tyszkiewicz. - Trudno go było prosić o wskazówki - dodaje, współpracujący przez lata z Karkowskim, Jacek Staniszewski.
rozwiń zwiń