X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Gala Fryderyków buduje prestiż muzyki poważnej"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 16:16
- Wydarzenie w  Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego promuje muzykę poważną. Dobrze by było, gdyby znalazło swoje miejsce w telewizji, dzięki której artyści i producenci zyskują większą rozpoznawalność – mówiła w Dwójce Małgorzata Polańska.
Audio
  • Fryderyki 2018. O nagrodach za muzykę poważną (Płytomania/Dwójka)
Agnieszka Duczmal odbiera Złotego Fryderyka  za całokształt działalności artystycznej i fonograficznej
Agnieszka Duczmal odbiera "Złotego Fryderyka" za całokształt działalności artystycznej i fonograficznejFoto: Piotr Piorun/PR

fryderyki 2018 lutosławski 1200.jpg
Fryderyki 2018 dla muzyki poważnej rozdane (WIDEO)

W "Płytomanii" wróciliśmy do rozdanych przed tygodniem nagród Akademii Fonograficznej w kategoriach muzyki poważnej. Fryderyki to laury przyznawane przez polskie środowisko muzyczne - muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną. W chwili powstania w 1999 roku Akademia Fonograficzna liczyła ok. 300 członków. Dziś zasiada w niej ponad 1300 osób, gdyż zapraszani są do niej wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach Fryderyków.

Podczas tegorocznej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego wręczono osiem statuetek. Nagrodę specjalną – "Złotego Fryderyka" - za całokształt działalności artystycznej i fonograficznej otrzymała Agnieszka Duczmal.

- Fryderyki angażują twórców, wykonawców, producentów i wydawców. Gala w Studiu im. Lutosławskiego integruje więc znakomicie środowisko muzyczne i fonograficzne - zauważył Marek Staszewski. - Dzięki oddzieleniu gal muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej możemy budować większy prestiż wokół muzyki poważnej - dodała Maria Opałka.

Czy tegoroczne nagrody były zaskoczeniem? Co w przebiegu gali wymagałoby poprawek, a co należy pozostawić bez zmian? O tym w nagraniu audycji, w którym usłyszymy również gorące wypowiedzi laureatów tegorocznych Fryderyków udzielone specjalnie Dwójce.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Goście: Maria Opałka (Warner Music Poland), Małgorzata Polańska (DUX), Łukasz Pawlak (Requiem Records), Piotr Rzeczycki (Universal Music Polska) i Marek Staszewski (ZPAV).

Data emisji: 22.04.2018

Godzina emisji: 17.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki. "Decyduje rozpoznawalność artystów"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 20:00
- To nagroda przede wszystkim środowiskowa, o czym przekonujemy się rokrocznie na przykładzie albumów Bôłt Records - mówił w Dwójce reprezentujący tę wytwórnię Michał Mendyk.
rozwiń zwiń