Bacewicz i Bacewicz

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 16:24
W 2018 roku zarejestrowano dwa komplety Sonat na skrzypce i fortepian Grażyny Bacewicz - jeden powstał w Lusławicach, drugi w Warszawie…
Audio
Grażyna Bacewicz, 1935 r.
Grażyna Bacewicz, 1935 r.Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Pod albumami, wydanymi w ostatnich tygodniach, podpisali się: Annabelle Berthomé-Reynolds i Ivan Donchev (Muso) oraz Kuba Jakowicz i Bartosz Bednarczyk (Dwójka – Polskie Radio). Płyty zrecenzował Kacper Miklaszewski.

W audycji powróciliśmy także do albumu "Miserere" zespołu Camerata Silesia wydanego dokładnie 20 lat temu - łączącego muzykę dawną i nową - który właśnie wznowiono.

Na zakończenie zaś artystki z Ravel Piano Duo opowiedziały o nowym wydawnictwie (trzecim w kolekcji) z polską muzyką taneczną na cztery ręce.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 9.02.2020

Godzina emisji: 17.00

Zobacz więcej na temat: skrzypce Jacek Hawryluk MUZYKA
Czytaj także

Roberto Alagna jako Enrico Caruso

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 21:02
W audycji Roberto Alagna wyznał miłość do Enrica Caruso, były też: "American rage", czyli bardzo amerykański album pianisty Conrada Tao (Rzewski, Copland, Wolfe), "Msza Króla Słońce" i interpretacje zespołu muzyki dawnej Marguerite Louise (Lully, Couperin, Delaland) oraz płyta Dariusza Mazurowskiego i Pawła Zagańczyka ("Fall of Icarus").
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rany, Rana!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 21:09
Włoska pianistka, Beatrice Rana, na swojej nowej płycie wykonuje kompozycje Maurycego Ravela (Miroirs, La valse) oraz Igora Strawińskiego (fragmenty Ognistego ptaka i Pietruszki). Wszystko wskazuje na to, że to lektura obowiązkowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tym razem Mozart!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 15:08
Znakomity kanadyjski pianista Charles Richard-Hamelin na chwilę "odłożył" Chopina i sięgnął po dwa koncerty fortepianowe Mozarta. Co z tego wyszło? O tym w "Płytomanii".
rozwiń zwiń