Bachowskie partity pod palcami polskiej klawesynistki

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 13:25
Po raz pierwszy w Polsce opublikowano "Partity" BWV 825-830 Jana Sebastiana Bacha nagrane na klawesynie. W "Płytomani" recenzowaliśmy trzypłytowy album Małgorzaty Sarbak.
Audio
  • Ewa Obniska recenzuje Partity Bacha nagrane przez Małgorzatę Sarbak, a także rozmowa z klawesynistką/Płytomania/Prowadził Jacek Hawryluk/Dwójka
  • Piotr Kamiński o Roku Wagnerowskim/Płytomania/Prowadził Jacek Hawryluk
  • Ewa Obniska recenzuje Partity Bacha nagrane przez Małgorzatę Sarbak, w audycji także rozmowa z klawesynistką (Płytomania/Dwójka).
fragment okładki płyty Małgorzaty Sarbak Partity BWV 825-830 Jana Sebastiana Bacha
fragment okładki płyty Małgorzaty Sarbak "Partity" BWV 825-830 Jana Sebastiana Bacha

Na fortepianie komplet zarejestrowała przed laty, dla firmy CD Accord, Ewa Pobłocka. Małgorzata Sarbak, absolwentka Akademii im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jako pierwsza zrealizowała je na klawesynie.

Potrójny album firmy Lado ABC i Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Dwójce zrecenzowała Ewa Obniska. Barbara Schabowska spotkała się z artystką, dla której jest to fonograficzny debiut – debiut, który można sobie jedynie wymarzyć.
Trwa Rok Wagnerowski, choć nowych, znakomitych płyt z muzyką niemieckiego kompozytora jak na lekarstwo. Czy najnowsze nagranie Walkirii pod dyrekcją Walery’ego Gergiewa (produkcja Teatru Maryjskiego) poprawi tę statystkę? O szczegółach opowiadał Piotr Kamiński.
Audycję prowadził Jacek Hawryluk.

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czemu gram Wagnera? Bo to dobra muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 14:49
- Większość kompozytorów to postaci nietuzinkowe, to nie byli prości ludzie i jako dzieci swoich czasów, czasem wikłali się w politykę - tłumaczył antysemityzm Ryszarda Wagnera szef NOSPR Alexander Liebreich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Sarbak "tańczy" wszystkie partity Bacha

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 09:00
Debiutancki, trzypłytowy album młodej klawesynistki, to pierwsze polskie kompletne wydanie partit Bacha. O pracy nad tym premierowym wydawnictwem Małgorzata Sarbak opowiadała w "Poranku Dwójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni uczeń Bacha w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 22:00
W maju znakomita polska orkiestra barokowa Arte dei Suonatori zaprezentowała koncerty klawesynowe w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Dwójka zaprasza na retransmisję tego występu.
rozwiń zwiń