Kwartet Śląski gra Bacewiczównę

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 17:44
Album zrecenzował w audycji Kacper Miklaszewski, a o samym nagraniu i Bacewiczównie opowiedział nam prymariusz Kwartetu Śląskiego – Szymon Krzeszowiec.
Audio
  • Kwartet Śląski gra Bacewiczównę (Płytomania/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Shutterstock

Kwartet Śląski przygotował kolejny album z muzyką Grażyny Bacewicz. Tym razem na płycie firmy Chandos znalazły się Kwintety fortepianowe oraz dwa mniej znane kwartety – na  cztery wiolonczele i czworo skrzypiec.

W audycji także: Msza "Si deus pro nobis" Orazia Benevolo w nagraniu Le Concert Spirituel (Alpha), "Wariacje Goldbergowskie" Jana Sebastiana Bacha w opracowaniu na trio smyczkowe (Magdalena Kling-Fender, Elżbieta Mrożek-Loska, Robert Fender; DUX) oraz "Sprzedana narzeczona" Bedřicha Smetany w "Złotej setce" Piotra Kamińskiego.

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Kacper Miklaszewski (dziennikarz muzyczny), Szymon Krzeszowiec (prymariusz Kwartetu Śląskiego)

Data emisji: 4.11.2018

Godzina emisji: 17.00

mko/pg

Czytaj także

"Grażyna Bacewicz była zawsze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 17:35
- Największym zaskoczeniem było dla mnie to, że choć II kwartet smyczkowy pisany był w 1943 roku w płonącej Warszawie, to właściwie jest w pełni radosny – powiedział Arkadiusz Kubica z Kwartetu Śląskiego, opowiadając o siedmiu kwartetach napisanych na przestrzeni lat przez kompozytorkę Grażynę Bacewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nazwę kwartetu wymyśliliśmy u Wierzynka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 18:30
- Przy stole w restauracji, na serwetce zapisaliśmy różne możliwości, aż jeden z kolegów mówi: jesteście ze Śląska, nazwijcie się Kwartet Śląski i będzie dobrze – opowiadał w Dwójce o początkach zespołu Arkadiusz Kubica.
rozwiń zwiń