Piosenka jest dobra na wszystko…

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 16:12
Będzie zaskakująco - przynajmniej na początku. Być może w naszych propozycjach odnajdą Państwo podpowiedzi na ostatnie świąteczne prezenty.
Okładka płyty Le Chanteur
Okładka płyty "Le Chanteur"Foto: Mat. promocyjne

Posłuchaj
58:57 2020_12_20 15_01_20_PR2_Plytomania.mp3 "Le Chanteur" R. Alagny i "En sourdine" L. Noauriego, kronika ubiegłorocznego Festiwalu w Husum, opery Rimskiego-Korsakowa w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego i utwory Agaty Zubel na kompozytorskiej płycie wytwórni Kairos (Płytomania/Dwójka)

Roberto Alagna ("Le Chanteur") i Laurent Noauri ("En sourdine") w nieco lżejszym repertuarze. Kronika ubiegłorocznego Festiwalu w Husum, czyli dlaczego warto słuchać zapomnianej muzyki fortepianowej.

Opery Rimskiego-Korsakowa w "Złotej Setce" Piotra Kamińskiego (w nieśmiertelnych rosyjskich interpretacjach) oraz trzy utwory Agaty Zubel na kompozytorskiej płycie wytwórni Kairos.

***

Prowadził: Jacek Hawryluk

Tytuł audycji: Płytomania

Data emisji: 20.12.2020

Godzina emisji: 15.00

Czytaj także

"Pieśni Kleopatry" Agaty Zubel

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 12:02
Agata Zubel, kompozytorka, która odniosła wielki międzynarodowy sukces, przygląda się z empatią staroegipskiej władczyni Kleopatrze, wnika w życie tej mocarki, od której zależały losy świata i odkrywa, że paliwem jej działań była wielka i nieszczęśliwa miłość.
rozwiń zwiń