X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iwona Sobotka: chciałabym wcielić się w Luizę z opery Charpentiera

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 19:02
- Aria z "Luizy" to utwór, ktory już po pierwszym odsłuchaniu dotarł do mojego serca i wiedziałam, że prędziej czy później będę ten utwór śpiewać - mówiła w Dwójce śpiewaczka operowa.
Audio
  • Śpiewaczka operowa Iwona Sobotka o swoich muzycznych fascynacjach (Po herbacie/Dwójka)
Iwona Sobotka
Iwona SobotkaFoto: Tomasz Gzell/PAP

pap_Jadwiga Rappé_1200.jpg
Jadwiga Rappé: zawsze zazdrościłam tym, którzy umieją śpiewać jazz

"Luiza" to czteroaktowa opera francuskiego kompozytora Gustave'a Charpentiera. Jak zauważyła Iwona Sobotka, dzieło to nigdy nie było wystawiane w Polsce. - Na szczęście coraz częściej francuskie tytuły wchodzą do repertuaru opery, co mnie bardzo cieszy - podkreślała Iwona Sobotka.

Jak dodała, "Luiza" to utwór zarazem atrakcyjny, jak i łatwy w realizacji. - Akurat będąc w Paryżu i robiąc inną produkcję, miałam okazję słuchać całej opery. Jest piękna, nie wiem, dlaczego nie grywa się jej częściej. Ma w sobie taką świeżość, niewinność. Nie ma w niej też problemu z wokalistami, bo niektóre opery mają to do siebie, że trudno znaleźć dobrych śpiewaków. Tutaj natomiast jest normalna partia do wykonania - tłumaczyła sopranistka.

Jakie jeszcze inne utwory Iwona Sobotka zalicza do swoich ulubionych? Które z nich stanowiły dla niej ważne drogowskazy na różnych etapach życia lub przynosiły po prostu wielką frajdę czy ukojenie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Po herbacie

Prowadziła: Agata Kwiecińska

Gość: Iwona Sobotka (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 5.01.2018

Godzina emisji: 17.00

pg/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ada Sari - jedna z największych śpiewaczek XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 09:51
- Jeżeli przyjmiemy, że epoka bel canta w dziedzinie twórczości operowej trwała gdzieś do połowy XIX wieku, to epoka wielkiego bel canta w dziedzinie odtwórczości trwała co najmniej do lat 30. ubiegłego stulecia. I na tej niwie Ada Sari była jedną z najwybitniejszych przedstawicielek - mówił w Dwójce krytyk muzyczny Józef Kański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny: śpiewając, obnażamy nasz charakter

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 17:07
- Śpiewanie jest czynnością intymną, fizjologiczną. Obserwując w akcji kolegów, mogę się wiele dowiedzieć o ich kompleksach, ale też o ich wspaniałych cechach - mówił w Dwójce ceniony śpiewak operowy.
rozwiń zwiń